Tesla Model S Apple Watch İle Çağırılabiliyor

Tesla Model S Apple Watch İle Çağırılabiliyor

0
PAYLAŞ

Tesla Model S, Apple Watch ile çağırılabiliyor. Özel bir uygulama Tesla Model S’i Apple Watch ile çağırmayı sağlıyor.

tesla-apple-watch

Son birkaç yıl içerisinde özellikle giyilebilir teknoloji ürünlerinde çok önemli gelişmeler yaşandı. Apple başta olmak üzere birçok dev şirket akıllı saat ve akıllı bileklik üretimine başladı ve yeni modellerini piyasaya çıkardı. Apple’ın da Mart ayında düzenleyeceği özel bir etkinlikle beraber yeni akıllı saatinin tanıtımı gerçekleştirileceği üzerinde duruluyor. Apple Watch cephesinde donanım haricinde yazılım tarafında da yeni özellikler sunulacak.

Geliştiriciler de artık mobil uygulama listelerine giyilebilir teknoloji ürünlerini de dahil ettiler diyebiliriz. Çünkü artık akıllı telefon ve tabletlere özel uygulamalar hazırlayan şirketin birçoğu akıllı saatlere özel uygulamalar da geliştiriyor. Bu anlamda Apple Watch, uygulama geliştiricilere çok büyük bir pazar sunuyor.

Artık Apple Watch sayesinde drone uçurulabildiği gibi internetten yemek siparişi bile verilebiliyor. Önümüzdeki süreçte bu akıllı saate dair uygulama desteği daha da genişleyecek. Son olarak Apple Watch için hazırlanan uygulama ise Tesla otomobillerle bağlantı kuruyor ve, otomobillerinin ayağına kadar gelmesini sağlayabiliyor. Bu özellik şimdilik yalnızca garajdan çıkma fonksiyonunu yerine getiriyor olsa da önümüzdeki günlerde Tesla Model S’lerin Apple Watch ile çağırılan yere gelmesi sağlanacak. Aslında bu özellik iOS’da Remote S for Tesla uygulamasıyla da gerçekleştirilebiliyordu ancak bu özel uygulamayla birlikte Apple Watch’a da bu desteği kazanmış oldu.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK