Apple Watch Akıllı Saat Pazarının Hakimi

Apple Watch Akıllı Saat Pazarının Hakimi

0
PAYLAŞ

Canalys şirketinin yayınladığı rapora göre, pazara henüz giren Apple’ın, Apple Watch saati, tüm akıllı saat satışlarının üçte ikisini kaptı.

Apple Watch Akıllı Saat Pazarının Hakimi

2015 yılına ait yayınlanan verilere göre pazara yeni giriş yapan Apple, Apple Watch akıllı saati ile piyasada şimdiden ciddi bir hakimiyet elde etmiş durumda. Canalys adlı şirketin yayınladığı rapora göre Apple Watch 2015 yılında 12 milyon adet satarak pazardaki tüm saat satışlarının üçte ikisini elde etmiş durumda.

Apple’ın pazardaki bu çıkışı aslında sürpriz değil. Apple Watch, Apple severler tarafından uzun süredir bekleniyordu ve akıllı saat pazarının büyük bir geleceği olsa da hala küçük bir pazar olduğu gerçek. Ayrıca listede Samsung Gear S2 ve Huawei akıllı saatleri de dikkat çekici oranlara sahip.

Raporun ilginç kısımlarından biri de basit saat ve bilekliklerin de revaşta olduğunu gösteriyor. Fitbit’in akıllı bileklikleri ve rekorlar kıran Xiaomi Mi Band bunlara örnek. Yani insanlar, basit ve tamamen bir ekosistemi bulunmayan sistemlere de ilgi gösteriyor.

Pazarının hacminin hala küçük olması ve çok hızlı büyüme göstermesi pazarda rollerin çok hızlı değişeceğini gösteriyor. Yani önümüzdeki dönemde Apple’ın liderliği kaybetmesi işten bile değil.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK