Apple Watch 2 Parçalarına Ayrıldı!

Apple Watch 2 Parçalarına Ayrıldı!

0
PAYLAŞ

Apple tarafından 7 Eylül’de düzenlenen etkinlikte yeni iPhone’larla birlikte tanıtılan Apple Watch 2 parçalarına ayrıldı!

2014 Eylül ayında tanıtılan ve Nisan 2015’te piyasaya sürülen Apple Watch rakiplerinin söylediklerinin aksine akıllı saat piyasasında açık ara lider oldu. Yaklaşık 2 milyon adet satılan bu akıllı saatin de kullanıcılara göre iPhone’larda olduğu gibi güncellenmeye ihtiyacı var.

WWDC 2016 etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni Apple Watch 2’nin yerine watchOS 3’ün tanıtılması bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı fakat watchOS 3’ün yenilenen özellikleri ve güncellemesi ile birlikte çok daha yüksek performansa ve batarya süresine sahip bir akıllı saatin habercisi olduğunu söyleyenler de mevcuttu.

Sonunda büyük bekleyiş sona erdi ve yeni Apple Watch yani Watch 2 tanıtıldı. Tasarım anlamında çok büyük değişiklikler içermeyen akıllı saatin yeni nesil S2 işlemcisi %50’ye kadar daha yüksek performans sunuyor. Çift çekirdekli işlemcisi bulunan cihazın 50mt’ye kadar su geçirmez olması da önemli yenilikler arasında. Dahili GPS’i bulunan saatin Nike için özel bir sürümü mevcutken aksesuar konusunda dünya devi HERMES ile yapılan işbirliği de dikkat çekici.

Bir çok kişinin merakla beklediği cihazın kasasının altında ise Apple mühendislerinin başarılı çalışması yer alıyor. 38mm’lik modelde yapılan incelemede 205 mAh bataryanın yer aldığı ilk modele göre yapılan batarya iyileştirmesi 273 mAh olarak karşımıza çıkıyor. Böylece GPS eklentisi ve OLED ekranın beklenildiği gibi şarjı çok daha kısa sürede bitirmesinin kısmen de olsa önüne geçiliyor. Kullanılan yeni nesil işlemci de batarya optimizasyonunu sağlıyor. Ayrıca saatin tasarımı ve kullanılan malzemeler de 50 metreye kadar su geçirmezliği destekler nitelikte.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK