Apple Watch 2 Eylül Ayında Tanıtılabilir

Apple Watch 2 Eylül Ayında Tanıtılabilir

0
PAYLAŞ

Apple tarafından düzenlenen WWDC 2016 konferansında bir çok kişi hayal kırıklığı yaşadı. Bunun başlıca sebeplerinden biri de yeni bir Apple Watch’ın tanıtılmayarak mevcut cihazın yazılımının güncellenmesiydi. Fakat son gelen sızıntılara göre Apple yeni akıllı saatini tanıtmaktan vazgeçmedi, Apple Watch 2 Eylül ayında tanıtılabilir.

applewatch2

2014 Eylül ayında tanıtılan ve Nisan 2015’te piyasaya sürülen Apple Watch rakiplerinin söylediklerinin aksine akıllı saat piyasasında açık ara lider oldu. Yaklaşık 2 milyon adet satılan bu akıllı saatin de kullanıcılara göre iPhone’larda olduğu gibi güncellenmeye ihtiyacı var.

WWDC 2016 etkinliğinde tanıtılması beklenen yeni Apple Watch 2’nin yerine watchOS 3’ün tanıtılması bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı fakat watchOS 3’ün yenilenen özellikleri ve güncellemesi ile birlikte çok daha yüksek performansa ve batarya süresine sahip bir akıllı saatin habercisi olduğunu söyleyenler de mevcut. DigiTimes’ın haberine göre tıpkı 2 yıl önce olduğu gibi bu yıl da yeni Apple Watch Eylül ayında, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (Pro) ile birlikte tanıtılacak.

Android Wear her ne kadar alternatifi bol ve farklı ürün seçeneklerine sahip bir yazılım olsa da Google Android platformunda yaşadığı problemleri akıllı saatlerde, giyilebilir teknoloji ürünlerinde de yaşıyor. Apple ise kendi yazılımı kullanmanın verdiği avantajla uygulama çeşitliliği, stabilite ve cihaz aksesuar uyumları konusunda öne çıkıyor. Bir çok yönüyle eleştiriler alsa da Apple Watch pazar liderliğini açık ara sürdürüyor.

Bu yıl teknoloji devleri ağırlıklı olarak akıllı telefonlara yönelmişken Apple bu hamlesi ile yine rakiplerinden sıyrılarak zaten lider olduğu pazarda liderliğini perçinleyecek gibi görünüyor. Şuan için bekleyip görmekten başka seçeneğimiz mevcut değil fakat eğer bu iddia doğruysa yakında Apple Watch 2 özellikleri ve tasarım detayları sızdırılmaya başlanacaktır.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK