Apple Watch 2 Dahili Kameraya Sahip Olabilir

Apple Watch 2 Dahili Kameraya Sahip Olabilir

0
PAYLAŞ

WWDC 2016 konferansında tanıtılması beklenen Apple Watch 2’nin yerine yazılım güncellemesi ile yetinen Apple bu gecikmeyi kabul edilebilir bir özürle affettirmeye çalışıyor olabilir. Eylül ayında yeni iPhone’larla birlikte tanıtılması beklenen Apple Watch 2 sızdırılan patente göre dahili kamera ile gelebilir.

applewatch2.2

 

Piyasada tekil bazda en çok satılan akıllı saat olma özelliğini taşıyan Apple Watch düzenlenen geliştirici etkinliğinde tanıtılan yazılım güncellemesi watchOS 3 ile birlikte çok daha başarılı bir performans sunmaya hazırlanıyor.

Her yıl yeni bir iPhone tanıtan Apple akıllı telefonları ile bütünleştirdiği akıllı saati ile de oldukça büyük sükse yapmış durumda. Her ne kadar eleştirilse de satış rakamları oldukça yüksek olan bu akıllı saatin yenilenmiş versiyonun ne zaman kullanıcıların beğenisine sunulacağı ise hala gizemini koruyor. Son sızıntılara göre Eylül ayında tanıtılacağı söylenen Apple Watch 2’ye ait olduğu iddia edilen bir patent görseli bu akıllı saatin dahili kameraya sahip olacağı iddialarının ortaya çıkmasına sebep oldu.

Apple cihazlarının vazgeçilmezlerinden olan FaceTime eğer Watch 2 dahili kamera ile gelirse bu cihazda da rahatlıkla kullanılabilecek. Ayrıca Apple Pay ile yapılacak ödemeler öncesi yine bu kamera ile iPhone’u kullanmaya gerek kalmadan ürünlerin barkodları taranarak fiyat bilgisi görüntülenebilecek..

Android Wear her ne kadar alternatifi bol ve farklı ürün seçeneklerine sahip bir yazılım olsa da Google Android platformunda yaşadığı problemleri akıllı saatlerde, giyilebilir teknoloji ürünlerinde de yaşıyor. Apple ise kendi yazılımı kullanmanın verdiği avantajla uygulama çeşitliliği, stabilite ve cihaz aksesuar uyumları konusunda öne çıkıyor. Bir çok yönüyle eleştiriler alsa da Apple Watch pazar liderliğini açık ara sürdürüyor.

Sızdırılan patent görselinde mevcut akıllı saate göre nispeten daha büyük bir ekran ve cihazın yan tarafında iki adet tuş göze çarpıyor. Apple gibi büyük firmaların aldığı patentleri düşünürsek bu cihazı hiç üretmemesi de pek şaşırtıcı olmayacaktır diye düşünüyorum. Ortaya koyulan ürünler kadar patent alanında da rekabet yaşayan teknoloji firmaları patentlerini aldıkları ürünleri piyasaya sürmeseler de bunlar üzerinden para kazanabiliyor. Umalım ki Apple bu patenti ticari kaygıyla değil de yeni cihazı için almış olsun.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK