Apple Resmi Olarak Yenilenmiş iPhone Satışlarına Başlıyor

Apple Resmi Olarak Yenilenmiş iPhone Satışlarına Başlıyor

0
PAYLAŞ
CUPERTINO, United States - Photo shows the iPhone 6 (L) and iPhone 6 Plus with screen sizes of 4.7 inches (about 12 centimeters) and 5.5 inches, respectively, unveiled by Apple Inc. on Sept. 9, 2014, in Cupertino, California. The new smartphones will be able to facilitate the company's new mobile payment system called Apple Pay. They will go on sale in 10 regions, including Japan, Hong Kong and Singapore on Sept. 19. (Kyodo)

Kısa bir süre önce yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtan Apple yeni bir ticari girişime imza atıyor. Amerika’da yenilenmiş yani diğer adıyla refurbished iPhone satışlarına başlıyor. Uygun fiyata iPhone 6S veya iPhone 6S Plus sahibi olmak isteyenler için bu yenilenmiş cihazlar iyi bir alternatif olabilir.

Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone’lar ABD hariç bir çok ülkede yüksek fiyatlara satışa sunuluyor. Özellikle uzak doğu ülkelerinde bu yüksek fiyatlara rağmen akıllı telefon almak için çeşitli saçma yöntemlere başvuran bir çok insan gündeme geliyor. Hatırlayacağınız üzere en son ücretsiz iPhone 7 sahibi olmak isteyenlerin ismini iPhone Seven olarak değiştirmelerini isteyenler bile oldu. Bu durumda ikinci el piyasası da hareketli olan Apple’ın ürettiği akıllı telefonlar artık Apple tarafından da yenilenmiş olarak satılacak.

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ın yenilenmiş sürümlerini normal fiyatlarının 100$ altına satacak olan Apple böylece daha çok kullanıcıya erişmek istiyor. Bataryası ve kasası tamamen yenilenmiş olan bu cihazlar da garanti kapsamında olacak.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tasarım anlamında bir önceki cihazlar iPhone 6S serisine oldukça benzediğini belirten kullanıcılar hala bu cihazlara ilgi göstermeye devam ediyor. Hal böyle olunca yenilenmiş cihazlara da ilginin yüksek olacağı düşünülüyor.

Cihazlara gösterilen talep doğrultusunda firmanın diğer modellerinde de bu uygulamayı yaparak geri dönüşüm konusunda da önemli bir aşama kaydetmeyi planladığı belirtiliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK