Apple, Kinect’in Yapımcısını Satın Almak İstiyor

Apple, Kinect’in Yapımcısını Satın Almak İstiyor

0
PAYLAŞ

Hareket algılayıcı cihazlar üreten ünlü Prime Sense firması iddialara göre Apple ile masaya oturmuş durumda. Eğer anlaşma sağlanırsa Apple, Kinect’in de yapımcısı olan Prime Sense’i bünyesine katacak.

Apple’da son zamanlarda yeni cihazlar ve servislerle ilgili hareketlilik sürüyor. Apple TV’ye getirilmesi beklenen yeni özellikler, düşük fiyatlı bir iPhone modeli ve iWatch gibi farklı fikirlerle karşımıza çıkmaya başlayan Apple’ın son hamlesi kafaları iyice karıştırdı. Prime Sense adlı hareket algılama teknolojisi üzerine yoğunlaşmış olan firmayı bünyesine katmak istediği iddia edilen Apple, bu konuda çalışmalara başlamış bile.

prime sense control

Daha önce Xbox 360’ın Kinect algılayıcısını üreterek başarılı bir işe imza atan Prime Sense ile gerçekleşen görüşmeler henüz ilk aşamalarında bulunuyor. Apple’ın satın alım için toplamda 280 milyon dolar civarında bir teklifte bulunduğu da söylenenler arasında. Apple’ın hareket algılama teknolojisini hangi cihazında kullanmak istediği ise en çok merak edilen sorulardan biri. iPhone veya iPad’imizi el hareketlerimizle kontrol etmek, ya da Apple TV’ye komutlar vermek gibi farklı şekillerde bu teknoloji kullanılabilir. Tabii bunların hepsi birer teori. Anlaşma sonuçlandığında yeni bilgiler de gün yüzüne çıkacaktır.

Sony SmartWatch 2′nin Yeni Çıkış Tarihi Belli Oldu

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK