Apple Kulaklıklar İçin Lightning Bağlantısını Duyurdu!

Apple Kulaklıklar İçin Lightning Bağlantısını Duyurdu!

0
PAYLAŞ

Apple, WWDC etkinliği sırasında uzun süredir dedikoduları dolanan kulaklıklar için Lightning bağlantısını duyurdu. Detaylar haberimizde.

San Francisco’da düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) Apple, uygulama ve aksesuar geliştiriciler için yeniliklerini duyurmaya devam ediyor. Beats Audio’yu satın almasından sonra Lightning bağlantı modülüne sahip bir kulaklık hazırlığında olduğu iddia edilen Apple, “Designing Accessories for iOS and OS X” adıyla düzenlenen etkinlikte Lightning kulaklık modülünü duyurdu.

Robert Walsh, Lightning kulaklık modülünün 3. parti aksesuar geliştiriciler için büyük avantajlar ve imkanlar sunduğunu belirtirken bunlara örnek olarak ise iTunes Radio da dahil olmak üzere daha zengin kontrol imkanı ve uygulama etkileşimi kulaklık örneğini verdi.

 

Lightning_connector-scroll

 

Salı günü gerçekleşen etkinlikte tanıtılan bu yenilik ile gelişmiş kulakların iPhone veya iPad’den güç alarak kendi tasarımlarında yer avantajı elde edebileceklerini de hatırlatalım ancak her ne kadar bu yenilik iPad için çok sorun olmayacaksa da iPhone kullanıcılarının şarj problemlerini daha da ileri taşıyacak bir yenilik olabilir.

Lightning bağlantısı ile kullanılabilen kulaklıkların ne zaman piyasaya sürüleceği kesin değil ancak Apple’ın bu yeniliği aksesuar üreticilerine sunduğu düşünüldüğünde iOS 8’in çıkışı ile birlikte Sonbahar’da (muhtemelen Eylül ayı) ilk örnekleri görebiliriz. Ayrıca Apple’ında uzun süredir Lightning destekli kulaklık hazırlığında olduğu hatta iPhone 5 ile birlikte tanıtılan EarPods’un Lightning bağlantısı ile güncelleneceği dedikodularının her geçen gün arttığını da belirtelim.

Mac OS X 10.10 Yosemite Hakkında Her Şey

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK