Apple Gelecekte Kendi Dizilerini Hazırlayabilir

Apple Gelecekte Kendi Dizilerini Hazırlayabilir

0
PAYLAŞ

Apple, gelecekte kendi dizilerini hazırlayabilir. Şirketin bir süredir Hollywood yazarlarıyla kendi dizilerini hazırlama konusunda görüştüğü ortaya çıktı.

apple-dizi

Dün hazırladığımız bir haberimizde Apple’ın kendi video içeriklerini üreterek Netflix’e rakip olacağından bahsetmiştik. Video içerik stüdyolarıyla bağlantıya geçen ve kendi stüdyolarını da kurma planları yapan şirket, oluşturacağı bu videoları muhtemelen iTunes U üzerinden yayınlayacak. Apple’ın video içerik konusunda bir adım daha ileriye giderek kendi dizilerini geliştireceği belirtiliyor. Yani şirket yalnızca içerik stüdyolarıyla değil; aynı zamanda film yazarlarıyla da kontak kurmuş durumda.

Apple’a yakınlığıyla bilinen çeşitli kaynaklardan elde edilen veriler, Hollywood’daki çeşitli yazarlarla görüşüldüğü ve senaryo hazırlıkları yapıldığı yönünde. Geçen yıl sonu başlayan görüşmeler şimdilik herhangi bir anlaşmayla sonuçlanmış değil.

Konuyla alakalı bir önceki haberimizde de belirttiğimiz üzere Apple, yeni nesil video içeriklerini ve hatta dizi planlarını Eylül ayında düzenlenecek olan iPhone 7 tanıtımı sırasında açıklayacak gibi görünüyor. Üretilecek orjinal videolar ve içeriklerin, Apple TV satışlarının armasını da önemli bir oranda tetikleyeceği tahmin ediliyor.

Anlaşılan o ki; Apple önümüzdeki süreçte ürettiği video içerikler sayesinde de para kazanmaya başlayacak. Öncelikli hedef ise hazırlanacak videolarla birlikte Netflix’e rakip olmak şeklinde belirtiliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK