Apple Katlanabilir iPhone Projesi İçin Patent Aldı

Apple Katlanabilir iPhone Projesi İçin Patent Aldı

0
PAYLAŞ

Apple’ın aldığı patentlere bir yenisi daha eklendi. Firmanın bugüne kadar aldığı bir çok patent ile rakiplerine karşı her alanda öne geçmeye çalıştığı biliniyor. Son alınan patent ise teknolojiseverlerin hayallerini süsleyen katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili.

7 Eylül’de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıtan Apple çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Bugüne kadar bir çok patent konusunda özellikle Samsung’la yaşadığı süreçle gündeme gelen Apple’ın yeni patenti de rakiplerine göz dağı verir nitelikte.

LG ve Samsung’un da daha önce katlanabilir cihazlar üzerinde çalışmalarına başladığını biliyoruz. Hatta Samsung esnek ekran teknolojilerinin tanıtımında bu konu ile ilgili video da yayınlamıştı.

Cihazların tasarımı konusunda iPhone 6 ile başlattığı akımı sürdüren Apple ise bu konuda çok eleştirildi. Her ne kadar donanım anlamında bir çok yenilik içerse de yeni iPhone’ların tasarımı bir çok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı. Radikal değişikliklerin gelecek yıl tanıtılacak olan iPhone’da karşımıza çıkacağı belirtilse de firma geleceğin cihazları için şimdiden çalışmalara başladı.

Esnek ekranlar konusunda teknolojinin ilerlemiş olması patenti alınan cihazın karşımıza çıkması için aslında çok fazla beklemeyeceğimizi gösteriyor. Cihazın donanımını da bu esnek yapıya entegre etmeyi başarabilen firmaların cihazlarını tanıtması oldukça muhtemel.

Katlanabilir yapıdaki cihazın görüldüğü patentle birlikte Apple’ın gelecek yıllarda özellikle Plus modelinde bu tasarımı kullanarak iPad ve iPhone’u bir araya getireceği dedikoduları şimdiden başladı bile.

Yeni teknolojilerin kullanımı konusunda rakiplerine göre biraz daha sağlam adımlar atmayı tercih eden firmanın bu yapıdaki bir cihazı ne zaman karşımıza çıkaracağı merak konusu.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK