Apple iPhone’ların %54’ü iOS 10 Kullanıyor

Apple iPhone’ların %54’ü iOS 10 Kullanıyor

0
PAYLAŞ

Apple’ın en güncel mobil yazılımı olan iOS 10’un kullanım oranları iPhone kullanıcılarının cihazlarını yenileme konusunda da Android kullanıcılarına göre daha hızlı hareket ettiklerini gösteriyor. Aynı zamanda Apple’ın yazılım desteğinin de uzun soluklu olduğu ve 4 yaşındaki iPhone 5’in bile güncelleme desteği almasının kullanıcılara olumlu yansımasının da bir örneği.

iOS 10, şimdiye kadarki en büyük iOS sürümü. Geniş kapsamlı Mesajlar güncellemesi App Store’un gücünü yazışmalarınıza taşır ve mesajlaşmayı her zamankinden daha kişisel kılar. Yeniden tasarlanmış Harita uygulamasıyla yolunuzu bulun. Fotoğraflar uygulamasında anılarınızı yeniden yaşayın. Siri’nin gücünü çok daha fazla uygulamada kullanın. Yeni Ev uygulamasıyla evinizi daha da kolay denetleyin. Yepyeni Müzik ve News uygulamalarını keşfedin.

Mesajlar kendinizi yeni yollarla ifade etmenizi ve konuşmanız sırasında favori uygulamalarınıza erişmenizi sağlıyor. Siri, mesaj gönderme, telefon araması yapma ve daha fazlası için App Store uygulamaları ile çalışıyor. Harita, rezervasyon yapmak ve araç çağırmak için yepyeni bir görüntü ve uzantılarla geliyor.

Yepyeni Fotoğraflar uygulaması kişi, konum ve daha fazlasını bulmayı kolaylaştıran, anılarınızı yepyeni ve güzel bir biçimle yeniden keşfetmenizi sağlayan akıllı arama özelliği ile geliyor. Ev, ev otomasyon ürünlerinizi bir yerden basit ve güvenli şekilde yönetmenize izin veren yeni bir uygulamadır. Apple Music yepyeni tasarımı ile deneyiminize her açıdan daha fazla netlik ve basitlik kazandırır.

Yeniden tasarlanan Kilitli Ekran ve daha derin 3D Touch entegrasyonu ile ihtiyacınız olan bilgilere daha kolay ve daha hızlı erişim sağlanır. QuickType klavye, derin sinirsel ağ teknolojisi ile yeni emojiler, çok dilli yazma ve bağlamsal tahminler ekler. Mail uygulamasında bulunan bilgilere göre önerilen etkinlikler ve kişi detayları uygulamalara eklenir.

Henüz bu güncellemeye erişebilen tüm kullanıcılar cihazlarını güncellememiş olsalar da iOS’un kullanım oranının %54’e ulaştığı belirtiliyor. Piyasada iPhone 7 ve iPhone 7 Plus cihazları arttıkça oran daha da artacaktır. Tekrar hatırlatalım, henüz cihazınızı güncellemediyseniz iPhone 5 ve üzeri modeller için güncelleme indirilebilir durumda.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK