Apple iPhone 8 Tasarımı Dikkat Çekiyor

Apple iPhone 8 Tasarımı Dikkat Çekiyor

0
PAYLAŞ

Dünya akıllı telefon pazarının liderleri ardı ardına en güncel amiral gemisi modellerini tanıttı. Samsung Galaxy S8/S8+, LG G6, Huawei P10/P10 Plus ve Sony Xperia XZ Ultra’nın ardından tüm gözler Apple’a çevrilmiş durumda. Ekran çerçeve oranı ve üstün kamera özellikleri ile dikkat çeken bu akıllı telefonlara Apple’ın iPhone 8 ile cevap vermesi bekleniyor. İlk iPhone’un tanıtılmasının 10.yılı olması nedeniyle iPhone 8’in farklı isimlerle piyasaya sürülebileceği de söyleniyor.

Akıllı telefon üreticileri yeni cihazlarını tanıtmaya hazırlanırken bu cihazlarla ilgili bir çok iddia ve sızıntının gündeme gelmesi artık alışılmış bir durum. Bu sızıntılar kontrollü olarak mı yapılıyor yoksa güvenlik zafiyetleri mi söz konusu bilinmez bir çok kişi tarafından merakla takip edildikleri su götürmez bir gerçek.

Apple cephesinde de daha önce iPhone’lar ile ilgili bir çok sızıntı gündeme geldi. Bu kez gelen tasarım detayları da tahmin edeceğiniz üzere iPhone 8’e ait. 2.5D cam panelden oluştuğu görülen cihazın ön yüzünde bugüne kadar alıştığımız parmak izi sensörünü içeren tuş ekranla bütünleştirilmiş gibi görünüyor. Cihazın arkasında ise iPhone 7 Plus’ta karşımıza çıkan çift kamera mevcut. Fakat bu çift kamera yatay olarak değil dikey konumlandırılmış. Ayrıca yine iPhone 7/7 Plus’ta olduğu gibi 3.5mm kulaklık girişi yeni iPhone’da da yer almıyor.

Apple’ın her ne kadar radikal değişiklikleri pek fazla sevmediği bilinse de 2017 yılına özel bir iPhone’un karşımıza çıkacağı söylentileri uzun süredir gündemde. Öyle görünüyor ki iPhone 8 kullanıcılara büyük sürprizler yapmaya gebe.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK