Apple iPhone 8 5 İnçlik Ekrana Sahip Olabilir

Apple iPhone 8 5 İnçlik Ekrana Sahip Olabilir

0
PAYLAŞ

Apple’ın 7 Eylül tarihinde tanıttığı yeni iPhone’ların ardından tüm gözler iPhone 8’e çevrildi. iPhone 7’de tasarım anlamında önemli bir değişikliğin olmaması iPhone fanlarında önemli yeniliklerin iPhone 8’le geleceği algısını oluşturdu. iPhone’ların 10. yılında tanıtılacak olan cihaz ile ilgili ilk ciddi iddia geldi. Yeni iPhone 5 inçlik ekranla karşımıza çıkabilir.

iPhone 7 ve 7 Plus’ın tanıtımının ardından başlayan eleştirilerde ilk sırada tasarım yer alıyor. Apple’dan 2 yıllık tasarım anlayışını değiştirmesini bekleyen kullanıcılar hayal kırıklığına uğradı. iPhone 7’de tasarım anlamında değişen noktalar 3.5 mm kulaklık girişinin yer almaması nedeniyle cihazın alt tarafının simetrik yapıda olması, anten çizgilerinin daha iyi gizlenmesi ve yeni renkler olarak öne çıkıyor. iPhone 7’yi heyecanla bekleyen önemli bir kesim üzerinde hayal kırıklığı oluşturan bu durumun sebebi olarak firmanın önemli kozlarını iPhone 8’e saklaması gösteriliyor.

iPhone 8’i bu kadar özel yapan noktaların başında ise ilk iPhone’un tanıtımının üzerinden 10 yıl geçecek olması yer alıyor. Çerçevesiz tasarım, home tuşunun yer almadığı bir iPhone hayaliyle beklenen cihaz ile ilgili bir iddia daha ortaya atıldı. Yeni iPhone 5 inç ekrana sahip olabilir. 4.7 inç ve 5.5 inç ekrana sahip modellerin yanında 5 inçlik bir cihazın da tanıtılacağı söylense de 0.3 inçlik bir fark için firmanın böyle bir maceraya atılmayacağını tahmin etmek zor değil. iPhone 8’in tasarımında öne çıkan detaylardan bir diğeri de tamamen cam yapıya sahip olacağı iddiası.

Çerçevesiz ve tamamen camdan üretilmiş 5 inç boyutunda bir iPhone 8! Kulağa çok hoş geliyor ama Apple daha önce de defalarca yaptığı gibi herkesi şaşırtabilir.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK