Apple iPhone 7’nin Kulaklık Girişi Sorunları Beraberinde Getirdi!

Apple iPhone 7’nin Kulaklık Girişi Sorunları Beraberinde Getirdi!

0
PAYLAŞ

7 Eylül’de tanıtılan Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 7 piyasaya çıkar çıkmaz ilk sorunuyla karşılaştı. iPhone 7 sahipleri yeni kulaklık girişinin parazitlenme yaptığını seste bozulmalar olduğunu belirtiyor.

Apple iPhone 7 önceki modeller iPhone 6 ve iPhone 6S’te olduğu gibi 4.7 inç ekrana sahip. RetinaHD çözünürlüğü bulunan ekranın başarısına yetkililer tarafından özel olarak vurgu yapıldı. Batarya süresi ve performans konusunda iyileştirmeler içeren cihaz yeni nesil A10 işlemci ile geliyor. Cihazın arka tarafında yer alan 12 MP çözünürlüğündeki kamera F1.8 diyafram açıklığına sahip. Gece çekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan cihazın ön tarafında da 7 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor.

3.5mm kulaklık girişinin yer almadığı cihaz herhangi bir kulaklığı lightining girişinden kullanmaya yarayan adaptöre sahip ya da yine dün tanıtılan kablosuz AirPods kulaklıklar belli bir ücret karşılığında (159$) satın alınabiliyor. Yeni cihazlarla karşımıza Siyah ve Parlak Siyah renk seçenekleri çıkarken sevilen Space Gray renginin yerine bu iki seçenek sunulmuş oluyor. Yeni iPhone’ların suya ve toza dayanıklı olduğu da diğer bir detay.

Cihazların en önemli değişikliklerinden biri olan 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılması ve lightining girişinin aynı zamanda kulaklık girişi olarak kullanılması büyük bir kesim tarafından olumsuz karşılandı. Bu tepkinin sebeplerinden biri de AirPods kulaklıların harici olarak satılması. iPhone 7’yi kullanmaya başlayan teknoloji tutkunları cihazın kutusundan çıkan lightining girişi ile kullanılan kulaklıkla müzik dinlenilmek istediğinde ‘tıslama’ benzeri bir parazitlenme oluştuğunu ve bunun kulaklık girişi nedenli olduğunu belirtiyor. Bakalım cihazın satışları arttıkça bu sorunu daha çok duyacak mıyız ya da Apple bu konu ile ilgili herhangi bir açıklamada bulunacak mı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK