Apple iPhone 7’nin İşlemcisini İntel Üretecek

Apple iPhone 7’nin İşlemcisini İntel Üretecek

0
PAYLAŞ

Bu yılın Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için Apple çalışmalarını hızla sürdürüyor. Son gelen bilgilere göre yeni iPhone’ların işlemcisini İntel üretecek gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi Apple donanım ekipmanlarını tedarikçi firmalara ürettiriyor ve bu yılda 4.kez tekrarlanan iddiaya göre iPhone 7 ve 7 Plus’ın işlemcilerinin %50’sini İntel üretecek.

inteliphone

Apple’dan teknoloji sevenlerin 2016 yılında beklediği en önemli ürünlerin başında şüphesiz iPhone 7 ve iPhone 7 Plus/Pro geliyor. Akıllı telefonları için özel olarak ürettirdiği A serisi işlemcileri ile bilinen Apple bu yıl tanıtacağı cihazları için İntel ile işbirliğine gidiyor.

Piyasadaki bir çok akıllı telefon üreticisi bildiğiniz gibi Qualcomm’un ürettiği Snapdragon serisi işlemcileri kullanıyor. Bunun yanında Samsung’un kendi ürettiği Exynos işlemciler, Huawei tarafından üretilen Kirin işlemciler ve MediaTek işlemciler de akıllı telefon sektöründe başı çeken donanım ekipmanları arasında yer alıyor. İntel ise başta Asus olmak üzere bir kaç akıllı telefon üreticisi için işlemci tedarik ediyor.

iPhone 7 iddia edildiği kadar yüksek performansa ve üstün özelliklere sahip olarak piyasaya sürülürse çok iyi bir yazılım donanım uyumu gerekecektir. Her geçen gün incelen akıllı telefonlarda bataryalar için ayrılan alan da küçülüyor. Bunun sonucu olarak da kullanıcılar cihazlarında şarj süresi ile ilgili problemler yaşıyorlar. Yazılım ve işlemci ile çözülmeye çalışılan bu sorun yeni nesil işlemcilerle maksimum optimizasyon sağlanmasına yardımcı oluyor.

Ayrıca sızıntılara göre işlemcilerin bir kısmının İntel tarafından diğer kısmının ise Qualcomm tarafından üreteceği söyleniyor, bu da iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde farklı işlemcilerin kullanılabileceği ihtimalini ortaya çıkarıyor. Plus yerine bu yıl Pro serisine geçmesi beklenen iPhone’ların performans odaklı cihazlar olacağını düşünüyoruz. Söylentiler her geçen gün yapbozun parçaları gibi birbirini tamamlıyor ve büyük resmi görmeye bir adım daha yaklaşıyoruz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK