Apple iPhone 7’nin İlk Karşılaştırma Videosu Ortaya Çıktı

Apple iPhone 7’nin İlk Karşılaştırma Videosu Ortaya Çıktı

0
PAYLAŞ

Eylül ayında tanıtılacak iPhone 7 cephesinde sular durulmuyor. Her geçen gün yeni bir iddia yeni bir sızıntı gündeme geliyor. Son gelen görüntüler ise cihazın tasarımsal anlamda merak edilen tüm yönlerini ortaya koyuyor. Yayınlanan videoda iPhone 7 olduğu iddia edilen cihaz iPhone 6S ile karşılaştırılıyor.

iPhone 7 vs iPhone 6s

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için bugüne kadar birçok iddia,sızıntı ve haber gündeme geldi. Teknoloji devinin tasarımsal anlamda büyük yenilikler yapması beklenilmeyen yeni iPhone’larda, iPhone 6’dan beri süregelen arka taraftaki anten çizgilerinin cihazın alt ve üst tarafında konumlandırılması bekleniyor. iPhone 7 Plus’ın Apple tarafından yakın zamanda tanıtılan iPad’lerde olduğu gibi iPhone 7 Pro ismiyle tanıtılacağı da bir diğer iddia. Bu arada iPhone 7 ve 7 Plus’ta 3.5mm kulaklık girişi bulunan bulunmayan iki ayrı modelden bahsediliyor hatta Apple’ın bu yıl ilk kez çift sim kartlı telefonlarını tanıtılacağı konuşuluyor. Son olarak da iPhone’ların sevilen rengi uzay grisi renk seçeneğinin artık olmayacağı bunun yerine koyu mavi renk seçeneği ekleneceği söyleniyordu ki son çalışmalara göre Apple iPhone 5 ile başlayan renk anlayışını değiştirerek iPhone 4 ve 4S’te olduğu gibi tamamıyla tek renge sahip telefonlara geri dönecek.

Sızdırılan kılıf ve tasarım dosyasında da görüldüğü gibi bu yıl çift lense sahip smart connector desteği bulunan bir cihaz karşımıza çıkacak. Apple’ın iPad ile başlattığı Pro serisi bu yıl iPhone’larda da kendine yer bulacak. iPhone 7’de ise tasarımsal anlamda kamera lens çerçevesinin büyüyeceği ve anten çizgilerinin yer değiştirileceği söyleniyor.

WWDC 2016’da tanıtılan iOS 10’da karşımıza çıkan en büyük değişiklik olan yeni kilit açma yöntemi de Apple’ın yeni cihazlarında fiziksel ana menü tuşu yerine dokunmatik bir tuş kullanacağının sinyallerini veriyor, 3D Touch destekli bu tuşa tıkladığınızda tuş kilidi açılacak açıldıktan sonra çift tıkladığınızda açık uygulamalar listelenecek ve basılı tuttuğunuzda 3D Touch’ın katkılarıyla siri ve diğer menüleri görebileceksiniz.

Yayınlanan videoda cihazın 6S’e tasarımsal anlamdan bir hayli benzediği görünüyor. Yeri değiştirilmiş anten çizgileri ve büyütülmüş lens ilk göze çarpan detaylar. Videonun Çinden yayınlandığını düşünerek kesin emin olmak için bir süre daha beklemekte fayda olacağını düşünüyorum.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK