Apple iPhone 7’nin Ev Tuşu Değişiyor

Apple iPhone 7’nin Ev Tuşu Değişiyor

0
PAYLAŞ

Apple’ın iPhone 6S ile birlikte akıllı telefonlarına entegre ettiği 3D Touch teknolojisi görünüşe göre iPhone 7’nin parmak izi sensörü içeren ev tuşunda da kendine yer edinecek.

iphone6_touchid

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı yeni akıllı telefonu iPhone 7’nin detayları netleşmeye başlıyor. Yeni cihazda parmak izi sensörü içeren fiziksel ev tuşunun değiştirileceği ve dokunmaya duyarlı yeni bir ana menü ya da ev tuşu kullanılacağı iddiaları daha önce de gündeme gelmişti. Son gelen bilgilere göre ise ev tuşu sadece dokunmatik olmakla kalmayacak aynı zamanda 3D Touch teknolojisini de bünyesinde barındıracak.

Dokunma, kaydırma ve kıstırma gibi tanıdığınız Multi-Touch hareketlerine ek olarak, 3D Touch teknolojisi sizi Peek ve Pop gibi yeni hareketlerle tanıştırıyor. Böylece iPhone deneyimi işlevsellikte yeni bir boyut kazanıyor. 3D Touch’ı kullandığınızda, iPhone küçük dokunuşlarla size yanıt veriyor. Bu sayede uyguladığınız baskının etkisini sadece görmekle kalmıyor, aynı zamanda hissediyorsunuz.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için bugüne kadar birçok iddia,sızıntı ve haber gündeme geldi. Teknoloji devinin tasarımsal anlamda büyük yenilikler yapması beklenilmeyen yeni iPhone’larda, iPhone 6’dan beri süregelen arka taraftaki anten çizgilerinin cihazın alt ve üst tarafında konumlandırılması bekleniyor. iPhone 7 Plus’ın Apple tarafından yakın zamanda tanıtılan iPad’lerde olduğu gibi iPhone 7 Pro ismiyle tanıtılacağı da bir diğer iddia. Bu arada iPhone 7 ve 7 Plus’ta 3.5mm kulaklık girişi bulunan bulunmayan iki ayrı modelden bahsediliyor hatta Apple’ın bu yıl ilk kez çift sim kartlı telefonlarını tanıtılacağı konuşuluyor. Son olarak da iPhone’ların sevilen rengi uzay grisi renk seçeneğinin artık olmayacağı bunun yerine koyu mavi renk seçeneği ekleneceği söyleniyordu ki son çalışmalara göre Apple iPhone 5 ile başlayan renk anlayışını değiştirerek iPhone 4 ve 4S’te olduğu gibi tamamıyla tek renge sahip telefonlara geri dönecek.

HTC 10’da hali hazırda kullanılan parmak izi sensörüne sahip ev tuşu benzeri bir yapıya bürünmesi beklenen yeni tuş Apple için zorluk oluşturmayacaktır. Tasarımsal anlamda ufak dokunuşlar yapılarak özellikle donanım iyileştirmeleri ile piyasaya sürüleceği düşünülen yeni iPhone’lar genel hatları ile firmanın bugüne kadar eleştirildiği veya problem yaşadığı noktalar ile ilgili düzenlemeler içerecek gibi görünüyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK