Apple iPhone 7 Plus’ta Yer Alan Portre Modu Diğer iPhone’lara Da Geliyor!

Apple iPhone 7 Plus’ta Yer Alan Portre Modu Diğer iPhone’lara Da Geliyor!

0
PAYLAŞ

Apple’ın yeni gözdeleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus aslında tasarım anlamında iPhone 6 serisinin tanıtımı ile başlayan bir akımın devamı niteliğinde. Bu yıl cihazlarda göze çarpan en büyük yenilik her ne kadar 3.5mm kulaklık girişinin olmayışı olarak gösterilse de iPhone 7 Plus’ın çift kamerası ve bu kameranın yetenekleri de dikkat çekici.

7 Eylül’de tanıtılan yeni iPhone’lar tasarımsal anlamda çok büyük değişiklikler içermediği için bir çok eleştiri aldı. Uzmanlara göre bu tasarımın korunmasının sebepleri arasında gelecek yıl 10. yaşını kutlayacak olan iPhone’ların devrimsel değişiklikleri iPhone 8 ile karşımıza çıkaracak olması.

Bir çok Apple fanı tarafından iPhone 7 modeline göre daha çok beğeni toplayan iPhone 7 Plus’ın bu başarasının arkasında sahip olduğu telephoto lensi yer alıyor. Optik yakınlaştırma yapabilmeyi sağlayan bu ikinci lens ile birlikte iPhone fotoğraf deneyimi bir adım daha ileri taşınıyor.

iPhone 7 Plus’ın sahip olduğu kamera özelliklerinden dikkat çeken bir diğer özellik ise portre modu. Temel olarak bir kişiyi yada nesneyi çektiğiniz zaman arka planı yazılımsal olarak flu yapan bu özellik tanıtım aşamasında iPhone 7 Plus’a özel olduğu vurgusuyla karşımıza çıktı. Fakat son gelen haberler iOS 10 güncellemesi alan tüm iPhone’ların bu uygulama desteğine kavuşacağı yönünde. FabFocus adı verilen uygulamanın çok kısa bir süre içerisinde AppStore’da yayınlanması bekleniyor. Uygulamanın ücretli mi ücretsiz olarak mı indirilmeye sunulacağı hakkında henüz bir bilgi mevcut değil.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK