Apple iPhone 7 Plus Çift Kamera İle Geliyor

Apple iPhone 7 Plus Çift Kamera İle Geliyor

0
PAYLAŞ

Apple’ın yılın en çok konuşulan olayı olmaya aday etkinliğinde tanıtılması beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus (ya da Pro) hakkında söylentiler, iddialar bitmek tükenmek bilmiyor. Daha önce de iddia edildiği üzere iPhone 7 Plus’ın iPhone 7 Pro ismiyle piyasaya sürüleceği ve çift arka kamera lensine sahip olacağı konuşuluyor. Son sızdırılan görsel bu iddiayı doğrular nitelikte.

pro7

Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni iPhone modelleri ile ilgili bir çok söylenti mevcut. Yeni iPhone’ların çift kameralı olacağı, Plus modeli yerine iPad serisinde olduğu gibi Pro modelinin geleceği, smart connector bağlantısının olacağı ve daha niceleri. Spekülasyona oldukça açık olan bu konu ile ilgili son gelen iddia aslında büyük ölçüde önceki sızıntıları doğrular nitelikte. Anten çizgilerinin yeri değiştirilmiş iPhone 6S’i anımsatan modelde büyüyen lens çıkıntısı göze çarpıyor.

3GB RAM ve 16GB – 64GB – 128GB dahili depolama alanlarına sahip modellerin yanı sıra 256GB hafızayla geleceği söylenen yeni seçenekle Tim Cook’un söylediği kadar iddialı bir cihazı piyasaya sürme peşinde olan Apple, rekabet koşullarının her geçen gün zorlaştığı pazarda kritik hamleler yapmalı ve hayranlarını hayal kırıklığına uğratmak yerine rakip akıllı telefon üreticilerinin müşteri kitlesini kendi tarafına çekebilmeli.

Kalınlık konusunda bir değişiklik yapmadan yenilenen donanım ekipmanlarından dolayı ortaya çıkacak alanı batarya ile doldurarak en çok eleştiri aldığı konuya bir çözüm bulmak isteyen Apple’ın bir diğer iyileştirmeyi mevcut amiral gemisi akıllı telefonlar göz önüne alındığında geride kalan kamera konusunda yapması bekleniyor. Çift kamera, daha büyük lens ikilemi arasında kalan Apple muhtemelen iPhone 7’de büyük lens, iPhone 7 Plus ya da Pro’da çift arka kamera ile seçeneklerini kullanacak.

Eylül ayında nasıl bir cihazla karşılaşacağız hep birlikte beklemekten başka çaremiz yok fakat şu bir gerçek ki bu sonbahar iPhone 7 Pro & Galaxy Note 7 savaşına sahne olacak gibi görünüyor.

 

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK