Apple İPhone 7’nin LTE Modemlerini İntel Üretecek

Apple İPhone 7’nin LTE Modemlerini İntel Üretecek

0
PAYLAŞ

iPhone 7’nin tanıtımına 3 ay gibi kısa bir süre kala iddialar hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Bloomberg’in sızdırdığı bir habere göre Apple yeni iPhone’ların LTE modemi tedarikçileri arasında Intel’e de yer verecek.

Apple-and-Intel-Reportedly-Working-on-Smart-Watch-for-2013-01

iPhone 7  ve 7 Plus veya 7 Pro şüphesiz teknoloji meraklılarının heyecanla beklediği akıllı telefonlar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Apple geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da AT&T ve Verizon için hazırlayacağı sürümlerde farklılıklara gidecek gibi görünüyor.
Apple tarafından geliştirilen A serisi işlemcilerin sıradaki versiyonu olan A10 işlemcileri için teknoloji devinin Qualcomm ve Intel ile anlaştığı, Intel tarafından üretilecek LTE modemlerinin AT&T operatörü için hazırlanan cihazlarda yer alacağı bilgisi Bloomberg tarafından yapılan sızıntılarda yer alıyor.
Yapılan karşılaştırmalar sonucunda Intel’in ürettiği LTE çiplerinin Qualcomm tarafından üretilen LTE modemlerine göre geride kaldığı biliniyor. Apple böyle bir işbirliği ile tedarikçi sayısını arttırarak üretim süresini kısaltmayı ve cihaz stok sıkıntısı yaşamamayı hedefliyor olabilir.
Eylül ayında tanıtılacak yeni iPhone’ların tasarımsal açıdan çok ciddi değişiklikler içermeyeceği önemli iyileştirmelerin donanım tarafında karşımıza çıkacağı bilgisi sızdırılan ve yeni iPhone’lara ait olduğu iddia edilen görüntülerle doğrulanmış gibi görünüyor.
En büyük değişikliği smart connector bağlantısı ve DSLR kalitesinde fotoğraf çekebilen çift kamerası ile iPhone 7 Plus’ta hatta yine söylentilere göre 7 Pro’da yapması beklenen Apple’ın karşımıza ne gibi sürprizler çıkartacağı merak ediliyor.
3GB RAM, 32GB/64GB ve bu yıl ilk kez 256GB dahili depolama seçeneğine sahip olacağı söylenen iPhone 7 Pro’nun yılın en çok ses getiren akıllı telefon olmaya aday olduğunu belirtmekte fayda var.
Kılıfları sızdırılan ve tasarımı neredeyse kesinleşen yeni modelde Space Gray renk seçeneğinin olmayacağı bu rengin yerini Deep Blue yani koyu mavinin alacağı da bir başka söylenti.
Daha iPhone 7  tanıtılmadan iPhone 8 ile ilgili bilgilerin gelmeye başladığını göz önüne alırsak çok ciddi bir bilgi karmaşasının olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz. En doğru ve gerçek bilgileri Apple tarafından Eylül ayında yapılacak etkinlikte görecek ve sizlerle paylaşacağız. Bakalım Intel & Apple işbirliği bu iki firmaya ne gibi faydalar sağlayacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK