Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Pro Tekrar Görüntülendi

Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Pro Tekrar Görüntülendi

0
PAYLAŞ

Son bilgilere göre 7 Eylül’de tanıtılacağı söylenen Apple iPhone 7 ve iPhone 7 Pro tekrar kameralara yakalandı. Yeni cihazlar yeni renkleri ile yani Space Black rengi ile görüntülendi.

iPhone 7 & iPhone 7 Pro

iPhone 7 ve iPhone 7 Pro (Plus) için bugüne kadar birçok iddia,sızıntı ve haber gündeme geldi. Teknoloji devinin tasarımsal anlamda büyük yenilikler yapması beklenilmeyen yeni iPhone’larda, iPhone 6’dan beri süregelen arka taraftaki anten çizgilerinin cihazın alt ve üst tarafında konumlandırılması bekleniyor. iPhone 7 Plus’ın Apple tarafından yakın zamanda tanıtılan iPad’lerde olduğu gibi iPhone 7 Pro ismiyle tanıtılacağı da bir diğer iddia. Bu arada iPhone 7 ve 7 Plus’ta 3.5mm kulaklık girişi bulunan bulunmayan iki ayrı modelden bahsediliyor fakat Apple’ın böyle bir politika izleyeceğini düşünmüyoruz.

Aylardır hakkında bir çok sızıntı, iddia, spekülasyon bulunan yeni iPhone modellerinin tanıtım tarihi herkes tarafından heyecanla bekleniyor. Bu yıl her ne kadar tasarımsal yeniliklerin yerine donanımsal iyileştirmelere sahip cihazlarla karşılaşmayı beklesek de şuana kadar ortaya çıkan haberler yeni cihazın hiç de azımsanmayacak yenilikler barındıracağını gösteriyor.

Yeni cihazda parmak izi sensörü içeren fiziksel ev tuşunun değiştirileceği ve dokunmaya duyarlı yeni bir ana menü ya da ev tuşu kullanılacağı iddiaları daha önce de gündeme gelmişti. Son gelen bilgilere göre ise ev tuşu sadece dokunmatik olmakla kalmayacak aynı zamanda 3D Touch teknolojisini de bünyesinde barındırabilir. Cihazın sızdırılan tasarım detaylarında en net gözlemlenen değişikliklerin başında 3.5mm kulaklık girişinin olmayışı yer alıyor.

Yakın bir tarihe kadar 3 cihazın tanıtılacağı ve Apple’ın iPad’lerde olduğu gibi Pro serisini de 3. cihaz olarak duyuracağı söylenirken son gelen bilgilere göre satış rakamları açısından alternatifleri çoğaltmamak ve klasik iPhone yelpazesini çok fazla genişletmemek adına bu yıl iPhone 7 Plus rafa kaldırılacak ve iPhone 7 ile birlikte sadece iPhone 7 Pro tanıtılacak.

Sızdırılan görselde rengi ile ilgili de bir çok spekülasyon çıkan yeni iPhone’ların Space Black renk seçeneğine sahip olacağı doğrulanmış oldu. Space Black yani uzay siyahı rengi ile Deep Blue renginin de bu yıl karşımıza çıkacağı iddiaları ise henüz doğrulanmamış durumda. Daha doğrusu bu renge sahip cihazlarla ilgili henüz bir sızıntı mevcut değil.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK