Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus’ın Teknik Detayları

Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus’ın Teknik Detayları

0
PAYLAŞ

Apple her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlediği etkinlikte yeni iPhone’larını tanıtırken cihazların teknik detaylarını sayısal veriler olarak vermek yerine geçmiş modellere göre ne kadar geliştirildiğini belirtmekle yetindi. Cihazın resmi olarak satışa sunulması ile birlikte bu konudaki bulutlar dağıldı ve teknik veriler detaylı bir şekilde ortaya koyuldu.

Apple hayranlarının yüzünü güldürmüş gibi görünüyor. Bu ilgi cihazın satışa sunulmaya başlanacağı tarih itibari ile Apple Store kapıları önündeki kuyruklarla da doğrulanmış oldu.

iPhone 7 önceki modeller iPhone 6 ve iPhone 6S’te olduğu gibi 4.7 inç ekrana sahip. RetinaHD çözünürlüğü bulunan ekranın başarısına yetkililer tarafından özel olarak vurgu yapıldı. Batarya süresi ve performans konusunda iyileştirmeler içeren cihaz yeni nesil A10 işlemci ile geliyor. Cihazın arka tarafında yer alan 12 MP çözünürlüğündeki kamera F1.8 diyafram açıklığına sahip. Gece çekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan cihazın ön tarafında da 7 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. 3.5mm kulaklık girişinin yer almadığı cihaz herhangi bir kulaklığı lightining girişinden kullanmaya yarayan adaptöre sahip ya da yine dün tanıtılan kablosuz AirPods kulaklıklar belli bir ücret karşılığında (159$) satın alınabiliyor. Yeni cihazlarla karşımıza Siyah ve Parlak Siyah renk seçenekleri çıkarken sevilen Space Gray renginin yerine bu iki seçenek sunulmuş oluyor. Yeni iPhone’ların suya ve toza dayanıklı olduğu da diğer bir detay.

iPhone 7 Plus’ta ise çift kamera lensi bulunuyor. 2x optik yakınlaştırma yapmaya yarayan bu lensler sayesinde iPhone 7 Plus ile çok daha başarılı fotoğrafçılık deneyimleri yaşamak mümkün. 5.5 inç ekrana sahip olan iPhone 7 Plus da küçük kardeşi gibi A10 işlemci ve yeni renk seçeneklerine sahip. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi cihazların home yani ana menü tuşu artık mekanik değil, 3D Touch’ı destekleyen bir tuş olarak cihazda yer alıyor.

Apple bu yıl 16GB / 64GB / 128GB hafıza seçeneklerini de iki katına çıkarak 32GB / 128GB / 256GB dahili hafızaya sahip modellerin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta yer alacağını belirterek 16GB’lık iPhone’lara elveda dedi.

iPhone 7’nin metal kasasını açtığımızda karşımıza iPhone 6S’te yer alan 1715 mAh bataryanın aksine 1960 mAh batarya çıkıyor. Ayrıca cihazın RAM’inin 2GB olduğu da açıkça görünüyor.

iPhone 7 Plus’ın kasasının altına bakıldığı zaman ilk olarak dikkati iPhone 6S Plus’ta yer alan 2750 mAh bataryaya göre %5 kapasitesi büyütülmüş olan 2900 mAh batarya çekiyor.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK