Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus’ın Fiyatları Bekleyenleri Üzecek!

Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus’ın Fiyatları Bekleyenleri Üzecek!

0
PAYLAŞ

Apple dün akşam düzenlediği etkinlikte uzun süredir gündemi meşgul eden ve merakla beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıttı. Tasarım detayları çok fazla değiştirilmeyen cihazlar donanımsal olarak hatrı sayılı iyileştirmeler içeriyor.

iphone-7-plus

 

 

Ve nihayet Apple yeni akıllı telefonlarını 7 Eylül 2016 Çarşamba günü Türkiye saati ile saat 20:00’da başlayan etkinliği ile tanıttı. Hakkında onlarca iddia ile gündeme gelen özellikle tanıtımına kısa bir süre kala görselleri de sızdırılan yeni cihazlar Apple hayranlarının yüzünü güldürmüş gibi görünüyor. ”Ben Android kullanamıyorum, sevmiyorum ya” diyen kitlenin fiyatına ve çıkış tarihine odaklandığı cihazların Türkiye fiyatları da yaklaşık olarak belli oldu.

iPhone 7 önceki modeller iPhone 6 ve iPhone 6S’te olduğu gibi 4.7 inç ekrana sahip. RetinaHD çözünürlüğü bulunan ekranın başarısına yetkililer tarafından özel olarak vurgu yapıldı. Batarya süresi ve performans konusunda iyileştirmeler içeren cihaz yeni nesil A10 işlemci ile geliyor. Cihazın arka tarafında yer alan 12 MP çözünürlüğündeki kamera F1.8 diyafram açıklığına sahip. Gece çekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan cihazın ön tarafında da 7 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. 3.5mm kulaklık girişinin yer almadığı cihaz herhangi bir kulaklığı lightining girişinden kullanmaya yarayan adaptöre sahip ya da yine dün tanıtılan kablosuz AirPods kulaklıklar belli bir ücret karşılığında (159$) satın alınabiliyor. Yeni cihazlarla karşımıza Siyah ve Parlak Siyah renk seçenekleri çıkarken sevilen Space Gray renginin yerine bu iki seçenek sunulmuş oluyor. Yeni iPhone’ların suya ve toza dayanıklı olduğu da diğer bir detay.