Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus Resmi Olarak Satışa Sunuldu

Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus Resmi Olarak Satışa Sunuldu

0
PAYLAŞ

Apple tarafından 7 Ekim’de tanıtılan akıllı telefonlar iPhone 7 ve iPhone 7 Plus resmi olarak satışa sunuldu. Yaklaşık 1 haftadır ülkemizde de ön siparişe açık olan cihazlar dün gece 00:01 itibari ile kullanıcılarla buluştu. Amerika’daki gibi olmasa da bir çok kullanıcı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a ilk sahip olanlar arasına girmek için mağaza önlerinde kuyruklar oluşturdu.

iPhone 7 Plus’ta çift kamera lensi bulunuyor. 2x optik yakınlaştırma yapmaya yarayan bu lensler sayesinde iPhone 7 Plus ile çok daha başarılı fotoğrafçılık deneyimleri yaşamak mümkün. 5.5 inç ekrana sahip olan iPhone 7 Plus da küçük kardeşi gibi A10 işlemci ve yeni renk seçeneklerine sahip. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi cihazların home yani ana menü tuşu artık mekanik değil, 3D Touch’ı destekleyen bir tuş olarak cihazda yer alıyor.

iPhone 7 önceki modeller iPhone 6 ve iPhone 6S’te olduğu gibi 4.7 inç ekrana sahip. RetinaHD çözünürlüğü bulunan ekranın başarısına yetkililer tarafından özel olarak vurgu yapıldı. Batarya süresi ve performans konusunda iyileştirmeler içeren cihaz yeni nesil A10 işlemci ile geliyor. Cihazın arka tarafında yer alan 12 MP çözünürlüğündeki kamera F1.8 diyafram açıklığına sahip. Gece çekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan cihazın ön tarafında da 7 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. 3.5mm kulaklık girişinin yer almadığı cihaz herhangi bir kulaklığı lightining girişinden kullanmaya yarayan adaptöre sahip ya da yine dün tanıtılan kablosuz AirPods kulaklıklar belli bir ücret karşılığında (159$) satın alınabiliyor. Yeni cihazlarla karşımıza Siyah ve Parlak Siyah renk seçenekleri çıkarken sevilen Space Gray renginin yerine bu iki seçenek sunulmuş oluyor. Yeni iPhone’ların suya ve toza dayanıklı olduğu da diğer bir detay.

Cihazlar Apple Store ve teknoloji marketlerde 14 Ekim tarihi itibari ile satışa sunuldu. Apple tarafından belirlenen fiyatlar iPhone 7 32GB için 3249TL. 128GB dahili hafızaya sahip modelin fiyatı 3649TL olarak belirlenirken, 256GB hafızaya sahip olan iPhone 7 ise 4049TL.

iPhone 7 Plus‘ın 32GB modeli 3799TL, 128GB dahili hafızaya sahip versiyonu 4199TL ve 256GB dahili hafızaya sahip iPhone 7 Plus 4599TL‘ye satışa sunuluyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK