Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus OIS Desteği İle Geliyor

Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus OIS Desteği İle Geliyor

0
PAYLAŞ

Apple’ın eylül ayında tanıtması beklenen yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile ilgili iddialar aralıksız gelmeye devam ediyor. Yeni tasarımından yeni ekranına hakkında bir çok söylenti bulunan yeni telefonlardaki kameralarda optik görüntüleme sabitleyecisi olacağı konuşuluyor.

iphone7

Dünya Mobil İletişim Kongresi’nde akıllı telefon üreticilerinin yeni amiral gemilerini tanıtması ile birlikte tüm gözler Apple tarafından tanıtılacak yeni iPhone’lara çevrildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da eylül ayında yeni cihazlarını tanıtması beklenen Apple’ın özellikle iPhone 7 Plus’ın yerine iPhone 7 Pro isimli akıllı telefonu piyasaya sürmesi bekleniyor. Tasarımsal anlamda çok büyük değişiklikler içermeyecek olan yeni modellerin donanımsal iyileştirmeleri konuşuluyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus/Pro da çift kamera olacağı uzunca bir süredir konuşuluyor. Özellikle bu iddialar iPhone 7 Plus/Pro da yoğunlaşırken son gelen bilgi yine kameralar ile ilgili. iPhone 6S Plus’ta yer alan optik görüntü sabitleme özelliği iPhone 7 ve 7 Plus’ta donanımsal olarak standart olacak. LG, Samsung gibi lens üreten firmalarla yeni kameraları için görüşmelere başlayan Apple’ın piyasada yer alan amiral gemilerinden kamera donanımı konusunda da geri kalmak istemediği gözümüze çarpıyor.

Bildiğiniz üzere piyasada Apple’ın en büyük rakibi Samsung. Bu ikili arasındaki anlaşmazlıklar patent savaşları sürekli olarak gündeme geliyor fakat işin arka planında firmaların uzun süredir ticari işbirliği içerisinde olduğu gerçeği var. Apple ürettiği akıllı telefonların yazılımı hariç neredeyse tüm bileşenlerini tedarikçi firmalardan sağlayarak üretim maliyetlerini minimize ediyor.

Her yılın başında düzenlenen Dünya Mobil İletişim Kongresi’nde kozlarını oynayan rakiplerini takip eden Apple, Eylül ayında piyasaya süreceği akıllı telefonlarda diğer firmalar tarafından kullanıcıların beğenisine sunulmuş ve en çok rağbet gören özellikleri cihazlarına dahil ediyor. Bu iyileştirmeyi de genel olarak kendi üretimi olan donanımlarla değil aslında rakibi olan firmalardan temin ettiği parçalarla yapıyor.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK