Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus Birlikte Görüntülendi

Apple iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus Birlikte Görüntülendi

0
PAYLAŞ

iPhone cephesinde sızıntılar ardı ardına gelmeye devam ediyor. Eylül ayında tanıtılacak yeni iPhone’ların tasarım detayları gün yüzüne çıkmaya başladı. Beklenildiği gibi Apple bu yıl tasarım anlamında marjinal değişiklikler yerine ufak değişikliklerle yeni cihazlarını tanıtacak.

iphones-h1

Tanıtımına 2 aydan biraz uzun bir süre kalan yeni iPhone’lar hakkında haberler gelmeye devam ediyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın tasarımsal anlamda içerdiği değişiklikler son sızıntılarla beraber gün yüzüne çıkıyor.

Teknoloji devinin tasarımsal anlamda büyük yenilikler yapması beklenilmeyen yeni iPhone’larda, iPhone 6’dan beri süregelen arka taraftaki anten çizgilerinin cihazın alt ve üst tarafında konumlandırılması bekleniyor. iPhone 7 Plus’ın Apple tarafından yakın zamanda tanıtılan iPad’lerde olduğu gibi iPhone 7 Pro ismiyle tanıtılacağı da bir diğer iddia. Bu arada iPhone 7 ve 7 Plus’ta 3.5mm kulaklık girişi bulunan bulunmayan iki ayrı modelden bahsediliyor hatta Apple’ın bu yıl ilk kez çift sim kartlı telefonlarını tanıtılacağı konuşuluyor. Son olarak da iPhone’ların sevilen rengi uzay grisi renk seçeneğinin artık olmayacağı bunun yerine koyu mavi renk seçeneği ekleneceği söyleniyordu ki son çalışmalara göre Apple iPhone 5 ile başlayan renk anlayışını değiştirerek iPhone 4 ve 4S’te olduğu gibi tamamıyla tek renge sahip telefonlara geri dönecek.

Yeni cihazda parmak izi sensörü içeren fiziksel ev tuşunun değiştirileceği ve dokunmaya duyarlı yeni bir ana menü ya da ev tuşu kullanılacağı iddiaları daha önce de gündeme gelmişti. Son gelen bilgilere göre ise ev tuşu sadece dokunmatik olmakla kalmayacak aynı zamanda 3D Touch teknolojisini de bünyesinde barındıracak.

Elimizdeki bilgiler neticesinde Apple’ın bu yıl genel olarak tasarımsal anlamda çok büyük değişikliklere gitmeyeceğini, büyüyen kamera lensi,yeri değiştirilmiş anten çizgileri ve 32GB dahili hafıza ile başlayan yeni iPhone’ların 25 Eylül’de tanıtılması bekleniyor.

Bugüne kadar elde edilen bilgileri göz önüne alarak yeni iPhone’ların Apple’ın beğenilen tasarım çizgisini koruyarak karşımıza çıkacağını sanırım artık söyleyebiliriz.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK