Apple iPhone 7 Hangi Yenilikleri Sunacak ?

Apple iPhone 7 Hangi Yenilikleri Sunacak ?

0
PAYLAŞ

Ram ve Depolama

Ram kısmında herhangi değişikliğe gitmeyen Apple, yoluna 2 Gb ram ile devam ediyor. Depolama kısmında ise Apple giriş modelini 32 Gb ile başlatıyor devamında 128 ve 256 Gb modelleri geliyor.

 

Kamera

iPhone 7 ile birlikle Apple kamera konusunda iddialı olduğunu açıkça ortaya koyuyor. 12 Mp kamera iPhone 7 modelinde de devam ettirilmiş fakat bu sefer daha büyük bir sensöre yer verilmiş durumda. iPhone 7 de OIS desteği sağlanıp çekimlerdeki bozulmaların önüne geçilmiş. iPhone 6s modelinde f/2.2 olan diyafram açıklığı iPhone 7 modelinde f/1.8 diyafram açıklığına getirilmiş bu sayede düşük ışıkta ve karanlık ortamlarda daha iyi çekimler yapabileceğiz.

Telefonun ön bölümünde f/2.2 diyafram açıklığına sahip 7 Mp kamera yer alıyor.

iphone-7

Batarya

iPhone 7 batarya konusunda pek iddialı bir model olduğunu söyleyemeyiz 1960 MAh batarya kullanan iPhone 7 yeni ve daha az tüketen A10 Fusion işlemci ile birlikte batarya şarj performansı kısmında bizlere iyi bir performans sunacağa benziyor.

 iphone-7-iphone-7-plus-battery-graphic

Toza ve Suya Karşı Dayanıklılık

Yazının başında da belirttiğimiz gibi iPhone 7, toza ve suya karşı dayanıklı olacak. Yıllardır Sony, Samsung gibi üreticilerin sunduğu özellik nihayet 7 modelinde karşımıza çıktı.

 

Влагозащита iPhone 7
Влагозащита iPhone 7

Sonuç olarak özetlemek gerekirse iPhone 7 kamera, şarj gibi konularda kullanıcıları oldukça sevindirecek yeniliklere sahip. Bununla birlikte toza ve suya dayanıklı olması, hali hazırda sağlam kasalı Apple modellerini bir adım daha öteye taşıyacak.