Apple iPhone 7 Arabayı Yaktı

Apple iPhone 7 Arabayı Yaktı

0
PAYLAŞ

Apple tarafından 7 Eylül’de tanıtılan ve kısa bir süre önce de ülkemizde satışa sunulan iPhone 7’nin ikinci yanma haberi geldi. Bu kez yanan iPhone 7 tıpkı Note 7’nin yaptığı gibi bir aracı yakmayı başardı.

iphone-7-scroll-com-tr

Uzunca bir süredir konuşulan ve sonunda cihazın üretiminin durmasına sebep olan Note 7’nin yanma sorunu iPhone 7 kullanıcılarının da karşısına çıktı. Tanıtıldığı dönemin hemen akabinde de kargo ile gelen bir iPhone 7’nin yanma sorunu gündeme gelmişti fakat konu muallakta olduğu için pek fazla gündemde kalmadı. Bu kez ortaya çıkan sorun ise daha ciddi bir sorunu beraberinde getirdi. iPhone 7’sini aracında şarj eden bir kullanıcı birden alev alan cihaz nedeniyle hayati tehlike yaşadı.

Aracın içerisinde yer alan ön koltukların büyük bir kısmını ve kıyafetlerini yakan iPhone 7’nin sorununun tamamen cihazdan kaynaklı olduğunu belirten kullanıcı konunun takipçisi olacağını da ekledi.

Kendisi sörfçü olan iPhone 7 kullanıcısı cihazı tamamen Apple tarafından piyasaya sürülen orijinal aksesuarlarla kullandığını ve şarjda bıraktığı telefonun akabinde araca geri döndüğünde yanmış koltuklar ve kıyafetlerle karşılaştığını ekledi.

Note 7’de ‘patlak’ veren bu yanma sorununun akabinde iPhone 7’lerde de böyle bir faciayla karşılaşılıp karşılaşılmayacağı merak konusu. Fakat görülen o ki 2017 yılına bir kaç ay kala piyasaya sürülen ve serilerinin 7. üyeleri olan cihazlar yanma sorunları ile daha çok öne çıkacak. Umuyoruz bu sorunlar tekrar yaşanmaz ve cihaz sahipleri maddi ve manevi herhangi bir sorunla karşılaşmazlar.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK