Apple iPhone 7 Ana Menü Tuşu Eldivenle Çalışmıyor!

Apple iPhone 7 Ana Menü Tuşu Eldivenle Çalışmıyor!

0
PAYLAŞ

Apple 7 Eylül’de düzenlediği etkinlikte yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıttı. Tasarımsal anlamda yeni renk seçenekleri hariç çok büyük değişiklikler içermeyen cihazların dikkat çeken yeni özelliklerinin başında yenilenmiş ana menü tuşu geliyor. Fakat iPhone 7 kullanıcılarının önemli bir sorunu var ; yeni ana menü tuşu eldivenle çalışmıyor.

Apple iPhone 7 önceki modeller iPhone 6 ve iPhone 6S’te olduğu gibi 4.7 inç ekrana sahip. RetinaHD çözünürlüğü bulunan ekranın başarısına yetkililer tarafından özel olarak vurgu yapıldı. Batarya süresi ve performans konusunda iyileştirmeler içeren cihaz yeni nesil A10 işlemci ile geliyor. Cihazın arka tarafında yer alan 12 MP çözünürlüğündeki kamera F1.8 diyafram açıklığına sahip. Gece çekimlerinde oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan cihazın ön tarafında da 7 MP çözünürlüğünde kamera yer alıyor. 3.5mm kulaklık girişinin yer almadığı cihaz herhangi bir kulaklığı lightining girişinden kullanmaya yarayan adaptöre sahip ya da yine dün tanıtılan kablosuz AirPods kulaklıklar belli bir ücret karşılığında (159$) satın alınabiliyor. Yeni cihazlarla karşımıza Siyah ve Parlak Siyah renk seçenekleri çıkarken sevilen Space Gray renginin yerine bu iki seçenek sunulmuş oluyor. Yeni iPhone’ların suya ve toza dayanıklı olduğu da diğer bir detay.

Apple iPhone 7 Plus’ta ise çift kamera lensi bulunuyor. 2x optik yakınlaştırma yapmaya yarayan bu lensler sayesinde iPhone 7 Plus ile çok daha başarılı fotoğrafçılık deneyimleri yaşamak mümkün. 5.5 inç ekrana sahip olan iPhone 7 Plus da küçük kardeşi gibi A10 işlemci ve yeni renk seçeneklerine sahip. Ayrıca daha önce de belirttiğimiz gibi cihazların home yani ana menü tuşu artık mekanik değil, 3D Touch’ı destekleyen bir tuş olarak cihazda yer alıyor.

Fiziksel ana menü tuşunun yerini alan yeni 3D Touch destekli ana menü tuşu Taptic Engine teknolojisine sahip ve bu bileşenlerden dolayı ana menü tuşunun eldiven kullanırken çalışmadığı belirtiliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK