Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta Dokunmatik Ekran Sorunu

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta Dokunmatik Ekran Sorunu

0
PAYLAŞ

Apple tarafından Eylül 2014’te tanıttığı akıllı telefonları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları bugünlerde dokunmatik ekran ile ilgili sorunlar yaşıyor.

iPhone-6-vs-iPhone-6-Plus

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın piyasadaki son amiral gemisi modellerindeki tasarımın da öncüsü olan ve firmanın büyük ekranlı akıllı telefonlara geçişini temsil eden iPhone 6 ve iPhone 6 Plus günümüzde satış rakamları ve popülarite konusunda hala üst sıralarda yer alıyor.

iFixit ekibinin yaptığı çalışmaların sonucunda bir çok cihazda meydana gelen dokunmatik ekranın üst tarafında yer alan gri bir şerit kullanıcıların canını sıkıyor. Yapılan incelemeler sonucu bir temassızlık problemi gibi gözükse de bir çok iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sahibinin çabuk bozulmasından şikayetçi olduğu hoparlöre yakın olması bu bölgedeki bir hatanın olasılığını daha da güçlendiriyor.

Yine bir iddiaya göre U2402 Meson adlı dokunmatik ekran çipi nedeniyle ortaya çıkan bu titreşen gri çubuk görüntüsü sadece bu çipin kullanıldığı modellerde yer alıyor. Anakart değişimi ile giderilen bu sorunun garanti süresi sonrası ortaya çıkması kullanıcıların korkulu rüyası çünkü bu parçanın değişim ücreti oldukça yüksek. iFixit tarafından belirtilenlere göre her gün Apple Store’lara bu şikayet ile gelen onlarca kullanıcı mevcut ve sorunun çözümü konusundaki zaman alıcı süreç kullanıcıların canını sıkmış durumda.

“Dokunmatik Hastalığı” adı verilen bu problemi yaşamamış bir kullanıcı iseniz kendinizi şanslı sayabilirsiniz çünkü Apple tarafından sorunun cihazın donanımı ile alakalı olduğuna dair henüz bir açıklama ya da problemi kabul etme gibi bir geri bildirim mevcut değil.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK