Apple iPhone 5se 15 Mart’ta Tanıtılabilir

Apple iPhone 5se 15 Mart’ta Tanıtılabilir

0
PAYLAŞ

Apple iPhone 5se 15 Mart’ta düzenlenecek bir etkinlikle tanıtılabilir. iPhone 5se’nin tüm ayrıntıları 15 Mart’ta düzenlenecek etkinlikle ortaya çıkabilir.

apple-tim-cook

Apple’ın uzunca bir süredir ekonomik fiyatlı yeni bir iPhone tanıtımı yapacağına yönelik haberler geliyor. iPhone 6c şeklinde isimlendirilmesi beklenen modelin daha sonrasında iPhone 5se şeklinde tanıtılabileceği de gündeme gelmişti. Aradan geçen birkaç aylık süreçte iPhone 5se ismine kesin gözüyle bakılmaya başlandı. Yeni nesil iPhone’lara oranla nispeten ufak bir ekranla (4 inç) gelmesi beklenen ucuz iPhone’da 1 GB bellek ve Apple’ın kendi üretimi A8 yonga setinin yer alması bekleniyor. Telefonun arka kısmında 8 MP’lik kameranın bulunması beklenirken, önde ise 1.2 MP’lik FaceTime kamerasının sunulacağı tahmin ediliyor.

Ekonomik fiyatlı yeni iPhone’un tanıtımının Mart’ta gerçekleşebileceğine yönelik haberler de ortaya çıkmıştı. Ancak, son çıkan haberlere göre Apple, iPhone 5se’yi 15 Mart’taki bir etkinlikle sahneye çıkaracak. Elbette Cupertino merkezli şirketten konuyla alakalı şimdilik herhangi bir doğrulama yok. Ancak; Apple’a yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre 15 Mart’ta ekonomik fiyatlı yeni iPhone’un tanıtımı yapılacak.

Hatta bu yeni iPhone’un tanıtılacağı etkinlikte aynı zamanda Apple Watch için yeni kayış seçeneklerinin de duyurulacağı ifade ediliyor. Benzer şekilde yeni nesil iPad Air tabletin de (iPad Air 3) aynı etkinlik kapsamında tanıtımının yapılması bekleniyor.

16 GB versiyonunun 450 dolar fiyatlandırmayla sunulması beklenen iPhone 5se’nin tüm ayrıntıları tanıtımdan sonra belli olacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK