Apple iPhone 4 Desteğini Kasım Ayında Sonlandırıyor

Apple iPhone 4 Desteğini Kasım Ayında Sonlandırıyor

0
PAYLAŞ

Apple’ın tasarımsal yenilik sürecinde önemli bir noktada yer alan 2010 yılında tanıttığı akıllı telefonu iPhone 4, kasım ayında tamamen tek başına kalacak. Apple tarafından yapılan açıklamada iPhone 4 modeli ile ilgili yazılımsal ve donanımsal destek sonlandırılacağı belirtiliyor.

Bildiğiniz üzere Apple 7 Eylül’de yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı tanıttı. Her yeni akıllı telefonunu tanıttığında geçmiş modellerinden birini destek anlamında tarihin tozlu sayfalarında yerini alıyor. Bu durumdan nasibini alan son model ise iPhone 4 oldu.

Bu yıl 7. yaşını kutlayan iPhone 4 aslında Apple için önemli cihazlardan biri. İlk tanıtılan iPhone’un tasarımda yapılan en radikal değişikliği içeren model bir çok kullanıcı tarafından oldukça beğenilmişti. Hatta bu tasarım anlayışı iPhone 4S’te ve ekran boyutu büyüse de iPhone 5 ve iPhone 5S’te de kendini göstermişti. iPhone 6 ile birlikte daha oval hatlara sahip cihazları karşımıza çıkarmaya başlayan Apple’dan bir çok kullanıcı eski tasarım dilini kullanan cihazlar beklemeye devam ediyor.

Firma tarafından yapılan son açıklama yazılım desteğinin sonlandırıldığı cihaz için artık yolun sonunu gösteriyor. Apple artık tamir anlamında da iPhone 4 ile ilişkisini bitiriyor. Bozulan veya kırılan cihazlarınızı artık Apple ücreti karşılığında da tamir etmeyecek. Yani bir iPhone 4 sahibiyseniz kasım ayı itibari ile artık cihazınızı çok daha titiz kullanmalısınız. Bir sorun yaşadığınızda Apple’dan değil harici teknik servislerden destek almayı sürdürebilirsiniz. Hali hazırda ne kadar iPhone 4 kullanıcısı mevcut oda ayrı bir muamma tabii. Ayrıca Apple’ın bir cihaza 7 yıl süresince destek vermesi de alkışı hak ediyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK