Apple iOS 9.3.2 Güncellemesini Yayınladı

Apple iOS 9.3.2 Güncellemesini Yayınladı

0
PAYLAŞ

Apple tarafından Beta sürümü kısa bir süre önce geliştiricilerin kullanımına sunulan iOS 9.3.2 tüm kullanıcılar için yayınlandı. Küçük bir iyileştirme güncellemesi olan yeni sürümün detaylarını inceliyoruz.

iOS-9.3.2-beta-2

Mart ayında tanıtılan iPhone 5SE ile birlikte Apple hayranlarına yüksek performanslı ve küçük ekranlı bir akıllı telefonu sunmuştu. 4 inç boyutunda 640×1136 pixel çözünürlüğe sahip IPS LCD ekranı bulunan iPhone 5SE, Apple tarafından geliştirilen A9 işlemci ile geliyor. 12MP çözünürlüğünde arka kamerası ve 1.2MP çözünürlükte ön kamerası bulunan cihazın tasarımı iPhone 5S ile aynı. iPhone 6S’le birlikte tanıtılan Gold Rose renk seçeneği 5SE’de de mevcut. Ülkemizde 1999TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan iPhone 5SE, küçük ekranda yüksek performans isteyenlerin tercihi.

iPhone 5SE’nin satışının başlaması sonrasında bazı sorunlar ortaya çıktı. Bluetooth bağlantısında yaşanan problemler, Apple’ın bulut çözümü iCloud senkronizasyonunda yaşanan hatalar kullanıcılar tarafından rapor edilmeye başlandı. Yine çok kısa bir süre önce tanıtılan iPad Pro 9.7” için de aynı sorunların baş göstermesi ile birlikte Apple’ın mühendisleri kolları sıvadı ve küçük sorunları giderecek bir güncelleme hazırladı. Bu akşam itibari ile indirilmeye sunulan iOS 9.3.2 bir takım iyileştirmeler ve düzenlemeler sunuyor.

Düşük güç modu kullanımı esnasında Night Shift yani ekran ışığı gece modunda yapılan düzenlemeler, iPhone 5SE’de yaşanan bluetooth ve iCloud sorunları da bu güncellemeyle ortadan kaldırılıyor. Uzakdoğu dillerinin klavye kullanımında mail ve mesaj programlarına entegresini de içeren yeni sürümü Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme menülerini takip ederek indirebilir ve cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Bu arada Apple’ın Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone’lar ile birlikte iOS 10’un da tanıtılmasını beklediğimizi belirtelim. Henüz detayları şekillenmemiş olan yazılımın iPhone deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyacağı konuşuluyor. Hatırlayacağınız üzere Tim Cock yeni cihazlar ve yazılım için hayatınızın vazgeçilmez birer parçası olacaklar demişti.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK