Apple iMessage Servisini Android’e Getiriyor

Apple iMessage Servisini Android’e Getiriyor

0
PAYLAŞ

Apple’ın mobil mesajlaşma servisi iMessage, iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarının kendi aralarında ücretsiz bir şekilde mesajlaşmasını sağlıyor. Uygulamayı diğer kullanıcılara açmayı ve uzun vadede Whatsapp’a rakip olmayı hedefleyen Apple, bu servisi yakın zamanda Android ekosistemine getirebilir.

imessage

Geçtiğimiz yıl Spotify ile rekabet edebilmek adına iTunes’ta bulunan müzik servisini Apple Music adlı ayrı bir uygulama haline getiren ve uygulamayı iOS ve Android kullanıcılarına sunan Apple, şimdi aynı şeyi iMessage servisinde denemek istiyor. İddialara göre Cupertino merkezli teknoloji devi, bu uygulamayı Android platformuna entegre ederek mesajlaşma uygulamasını bir çapraz platform haline getirmeyi amaçlıyor. Apple Music ile Spotify’e rakip olan marka, böylece pazarın hakimi haline gelen Whatsapp’a da doğrudan rakip haline gelecek.

San Bernardino olayında Apple, kullanıcı güvenliği açısından FBI ile karşı karşıya gelmiş ve teröristlerin telefonlarındaki şifrelenmiş mesajlara erişilememişti. Her ne kadar Whatsapp ve Telegram gibi uygulamalar uçtan uca güvenlik sağlasa da Apple’ın güvenlik konusunda taviz vermemesi iMessage’ı Android kullanıcıları nezdinde bir adım daha öne taşıyabilir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK