Apple ile Samsung’un Patent Davasında Yeni Gelişme

Apple ile Samsung’un Patent Davasında Yeni Gelişme

0
PAYLAŞ

Apple, geçtiğimiz yıllarda Samsung‘u pek çok kez davalık etmişti. Patentler konusunda çoğu zaman ters düşen bu iki markanın son davasında yeni gelişmeler yaşandı.

apple-samsung-patent

Amerikan mahkemeleri geçtiğimiz haftalarda bu davaların birinde Apple’ı haklı bulmuş ve Samsung‘un tazminat ödemesine karar vermişti. Aralarında anlaşan iki markanın anlaşmasını mahkeme bozdu ve ana kararını açıkladı. Buna göre Galaxy Nexus, Galaxy Note, Galaxy Note 2, Galaxy S2, Galaxy S2 Epic 4G Touch, Galaxy S2 Skyrocket, Galaxy S3, Admire ve Stratosphere modellerinin satışı Amerika’da yasaklanacak. Ayrıca mahkemenin belirleyeceği bir tarihte bu cihazları geri toplayacak olan marka, müşterilerinin zararını da tanzim etmek zorunda kalabilir.

Söz konusu yasağa tabi olan cihazların en güncelinin Galaxy S3 olması şüphesiz Samsung‘un sıfır cihaz satışlarını etkilemeyecektir. Fakat geri toplama durumunda Koreli markanın ciddi bir zararla karşı karşıya gelme ihtimali çok yüksek. Temyiz hakkı bulunan markanın bundan dolayı bu hakkını kullanması bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK