Apple Gelecek Yıl Yeni Bir iPhone SE Modeli Tanıtmayacak

Apple Gelecek Yıl Yeni Bir iPhone SE Modeli Tanıtmayacak

0
PAYLAŞ

Apple tarafından küçük ekranlı akıllı telefon kullanma konusunda ısrar edenlere özel olarak piyasaya sürülen iPhone SE görünüşe göre gelecek yıl bir devam modeline sahip olmayacak.

4 inç’lik ekranıyla dikkat çeken iPhone SE’nin ekran büyüklüğü iPhone 5S ile aynı. Apple bir nevi tekrar küçük iPhone’lara iPhone SE ile yeni bir alternatif daha kattı.

A9 işlemciyle piyasaya sürülen cihazın ölçüleri123.8 x 58.6 x 7.6 mm ağırlığı ise 113 gram. 12 megapiksel arka kamerası olan iPhone SE’nin ön yüzünde 1.2 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Temel olarak iPhone 6S’in performans ve özelliklerini küçük ekranda kullanıcılara sunmak isteyen Apple küçük ekrana sahip cihazını kullanıcılarına sundu.

Bu yıl çıkardığı akıllı telefonlarında tasarım olarak çok fazla değişikliğe gitmeyen firmanın 2017 yılında iPhone SE modeli çıkartmayacağı belirtiliyor. Bunun temel sebeplerinden biri de cihaza olan talebin beklenilen düzeyde olmaması gösteriliyor.

2017 yılının ilk iPhone’un tanıtılmasının 10. yılı olması sebebiyle baştan aşağı yenileneceği söylenen iPhone 8’e odaklanması beklenen firmanın yeni bir maceraya atılmayacağı tahmin ediliyor.

Akıllı telefon pazarında cihazların ekran boyutları kullanıcılar üzerinde çok önemli bir etkiye sahip. Bu sebepten dolayı özellikle Android işletim sistemine sahip cihazları üreten firmalar her kategoride yani her ekran boyutunda cihazlarını piyasaya sürüyor. Amiral gemisi modeli olarak optimum boyutu bulduklarında bu konuda ısrarcı olan firmalar kervanına Apple da son üç yıldır çıkardığı 4.7 inç ve 5.5 inç ekrana sahip cihazlarla bu kervana katıldı.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK