Apple Eylül’de Hangi iPhone’ları Tanıtacak

Apple Eylül’de Hangi iPhone’ları Tanıtacak

0
PAYLAŞ

Eylül ayında düzenlenecek etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtmasını beklediğimiz Apple, bu yıl farklı bir hazırlık içerisinde olabilir. Tasarımsal anlamda çok büyük yenilikler içermeyeceği söylenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın anten çizgileri ve kamera lenslerinde bir kaç göze çarpan değişiklik bekleniyordu fakat her geçen gün o kadar çok iddia ortaya atıldı ki Apple’ın Eylül ayında en az 3 iPhone tanıtacağını iddia eden önemli bir kesim ortaya çıktı.

open_graph_logo

Piyasaya sürdüğü her ürünle gündem olmayı başaran Apple iPhone 6 ile birlikte küçük ve büyük ekranlı akıllı telefonları birlikte tanıtmaya başladı. iPhone 6S ve 6S Plus’ta da süren bu gelenekten sonra 4 inçlik iPhone hayranları için bir de iPhone SE adı altında bir ürün piyasaya sürüldü. Yani şuanda Apple’ın aktif olarak üretimini ve satışını yaptığı 3 model bulunuyor.

iPhone 7 ile ilgili iddialar ise henüz iPhone 6S tanıtıldığında çıkmaya başladı. Her geçen gün yeni sızıntılarla yeni iddialarla güçlenen özelliklerin sonucunda karşımıza donanımsal açıdan geliştirilmiş tasarım anlamında eleştirilen anten çizgilerinin yeri değiştirilmiş ve kamera lenslerindeki farklılıkla dikkat çekmesi beklenen bir de Deep Blue yani koyu mavi renk seçeneği yeni iPhone’larda kendini gösterebilir.

Fakat son zamanlarda ortaya çıkan fiyat listesine göre Apple bu sonbaharda iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro’yu aynı anda piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Hatta son olarak yeni iPhone’ların 3.5mm kulaklık girişine sahip olmayacağı fakat az gelişmiş ülkelere satılması planlanan çift sim kart girişine sahip iPhone 7’de standart kulaklık girişinin de yer alacağı iddiası gündeme geldi. Böylece potansiyel iPhone modeli 4’e çıkmış oldu.

Steve Jobs’ın benimsediği çizgilerin dışına ölümüyle birlikte zaman kaybetmeden çıkan Apple’ın yeni patronları ticari kaygılarla bu yıl 4 yeni iPhone modeli tanıtır mı bilinmez ama prestijli marka imajına zarar vermesi kesin olan bu hatanın teknoloji devi tarafından yapılacağını düşünmüyorum.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK