Apple Elektrikli Araba Projesi İçin Arazi Satın Alıyor

Apple Elektrikli Araba Projesi İçin Arazi Satın Alıyor

0
PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın herkesten sır gibi sakladığı elektrikli sürücüsüz otomobil projesi Apple Car’ı Almanya’da geliştirdiği iddia edilmişti. Çalışmalarında önemli bir yol kat ettiği söylenen Cupertinolu teknoloji devinin test ve prototip üretimi için yakın tarihte arazi satın alacağı söyleniyor.

apple car-arazi

WSJ’de yayınlanan habere göre Apple, Silikon Vadisi’nde çalışmalarını bir adım öteye taşımak amacıyla yaklaşık 800 bin metrekarelik bir arazi arayışı içerisinde. Amerika’nın gayrimenkul devi Hudson Pacific Properties’in CEO’su Victor Coleman, satın alınacak arazi hakkında kendisinin yetkili olarak atandığını açıkladı. Halihazırda Project Titan adı verilen elektrikli otonom araç projesinde 600 ile 800 arasında kişinin çalıştığı bildiriliyor. Yani Apple bu projede sanıldığından fazla ölçüde yol kat etmiş olabilir.

Tüm bu çalışmalara rağmen Apple’ın alacağı 800 bin metrekarelik arazinin üretim amacıyla kullanılamayacağını şimdiden belirtebiliriz. Zira Tesla Motors’un Freemont’taki fabrikası 5 milyon metrekareden daha büyük bir alana kurulu, yani doğrudan üretim için Apple’ın çok daha büyük bir araziye fabrikasını kurması gerekiyor. Bu arada Google’ın da geçtiğimiz günlerde kendi sürücüsüz otomobil çalışmaları için Silikon Vadisi’nde 400 bin metrekarelik bir araziyi satın aldığını belirtelim.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK