Apple Eğitim Odaklı LearnSprout’u Satın Aldı

Apple Eğitim Odaklı LearnSprout’u Satın Aldı

0
PAYLAŞ

Apple, eğitim odaklı faaliyet gösteren LearnSprout’u satın aldı. LearnSprout’un satın alındığı rakam ise şimdilik gizliliğini koruyor.

LearnSprout

Dev şirketler, farklı alanlarda varlık gösterebilmek için irili – ufaklı birçok firmayı satın alıyor. Bunun son örneği ise Apple’dan… Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, LearnSprout şirketini satın aldı. Şimdiye kadar toplamda 4.7 milyon dolar yatırım alan ve eğitim alanında faaliyet gösteren LearnSprout, bundan böyle Apple çatısı altında hizmetlerine devam edecek.

LearnSprout, daha çok öğrenci verilerini analiz eden ve çeşitli raporlar çıkarmayı sağlayan bir eğitim servisi denilebilir. Başta ABD olmak üzere birçok farklı ülkede okullarda tercih edilen bu sistem için Apple’ın yaptığı ödeme şimdilik bilinmiyor. Satın alma fiyatı bilinmediği gibi Apple’ın bu şirketi hangi alanda ne amaçla satın aldığına yönelik herhangi bir tahmin de yok.

Apple’ın attığı bu adım, önümüzdeki süreçte eğitim faaliyetleri gösterebileceğinin sinyalleri olabilir. Elbette şimdilik konuyla alakalı net bir çıklama yok ama iBooks ve iTunes U uygulamalarında da benzer şekilde eğitim içeriklerinin eklenebileceği bir model getirilebilir.

Diğer bir yandan satın almayla alakalı olarak Apple’da görev yapan Colin Johnson, küçük şirketlerin satın alınmasıyla ilgili Apple’ın her zaman bir açıklama yapmadığını da bildirdi.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK