App Store’da Reklamlı Listeleme Dönemi Başlıyor

App Store’da Reklamlı Listeleme Dönemi Başlıyor

0
PAYLAŞ

Mobil pazarda reklamlar her ne kadar geliştiriciler için oldukça yüksek bir gelir kaynağı olsa da pek çok kullanıcı genellikle aniden çıkan reklamlardan hiç memnun değil. Bu zamana kadar uygulama marketlerinde reklam barındırmayan Apple, geliştiriciler ile kullanıcıları orta yolda buluşturacak bir reklamlı listeleme sistemini App Store’a entegre etmek için hazırlıklara başladı.

app store reklamlı listeleme

“Uygulama bazlı reklamcılık” adı verilen sistem aslında reklamlı listeleme mantığıyla çalışıyor. Uygulama geliştiricisi, App Store’da aynı zamanda reklamveren statüsüne kavuşuyor ve istediği takdirde uygulama marketine ücret ödeyerek uygulamasını yukarı sıralara çıkarabiliyor. Belirlenen anahtar kelimeler ve uygulamanın popülerliğine göre reklamı yapılan uygulama bir anda aramalarda ilk sıralara yükselebiliyor. Böylece kullanıcılar rahatsız edici pop-up reklamları yerine doğrudan markete entegre edilmiş sponsorlu uygulamalar görecekler.

13 Haziran’da gerçekleştirilecek WWDC 2016’da duyurulmasının ardından Amerika’da yürürlüğe girecek reklamlı uygulama listeleme, özellikle rekabeti yüksek sektörlerde yeni bir uygulama geliştiren geliştiricilere büyük kolaylık sağlayacak gibi duruyor. Yeni reklam sisteminin ücretlendirme dahil olmak üzere bütün detaylarının WWDC 2016 etkinliğinde gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK