Android Wear 2.0 Detaylı İnceleme

Android Wear 2.0 Detaylı İnceleme

0
PAYLAŞ

android-wear-2.0-Google-IO-2016-840x473

Piyasada hali hazırda bir çok akıllı saat mevcut. Bir kısmı üretici firma tarafından geliştirilen arayüzle çalışan bu akıllı saatlerin önemli bir bölümü Android Wear altyapısını kullanıyor. Bir önceki sürümde batarya kapasitesi düşüklüğü, akıllı telefona bağlı olma mecburiyeti ve kısıtlı erişim kullanımı olumsuz olarak etkiliyordu. Android Wear 2.0 ile akıllı saatlerin batarya optimizasyonu ile kullanım sürelerinde iyileştirmeler ve daha özgün bir kullanım sunması hedefleniyor.

Yenilenen Arayüz

Akıllı saatlerin arayüzü de Android cihazlarda olduğu gibi yeni sürümden nasibini alıyor. Kullanım açısından ekranın küçük olması nedeniyle oluşan problemleri ortadan kaldırmayı hedefleyen arayüz oldukça seri ve göze hoş geliyor. Material tasarımın geliştirilmiş halini sunan yeni tasarım, dairesel ve diğer yapıdaki saatlerde uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.

İşlevsellik

Bildiğiniz gibi akıllı saatler bir nevi akıllı telefonların ekranlarını saate yansıtarak çalışıyor. Akıllı telefon olmadığında saatlerde ‘akıllı’ olmuyor. Yeni güncelleme ile birlikte doğrudan internet bağlantısı aracılığı ile de akıllı telefona bağlı olmadan çalışabilecek olan akıllı saatler uygulamaları da bağımsız bir şekilde kullanmaya olanak tanıyacak.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK