Android Wear 1.4 Sürümü Gelmek Üzere

Android Wear 1.4 Sürümü Gelmek Üzere

0
PAYLAŞ

Android’in akıllı saatler ve giyilebilir teknoloji ürünleri için özel konfigüre edilen Android Wear, 1.4 sürümü ile oldukça fazla yeniliği kullanıcılara sunacak.

Android Wear 1.4 Sürümü Gelmek Üzere

Giyilebilir pazardaki en büyük platformlardan biri olan Android Wear gelişmeye devam ediyor. Son olarak yayınlanmaya hazırlanan yeni 1.4 sürümü ile gelecek yenilikler ortaya çıktı. İlk olarak yeni sürümün Android 6 Marshmallow üzerine inşa edildiğini de belirletelim.

İlk olarak Wear 1.4 sürümü ile sesli mesaj okuması sunacak. Gerek klasik yöntem SMS ile gelen mesajlar olsun, gerek WhatsApp gibi online mesajlaşma hizmetlerinde akıllı saatin hoparlörü bulunması durumunda mesajlar sesli olarak okunabilecek. Ayrıca saat kontrolüne sallama, jest kontrolü gibi yeni işlevler de eklenmiş durumda. Bu güzel yeniliklerin tüm Android Wear son sürüm kullanıcılarına ulaşması bekleniyor.

Giyilebilir pazarda ise işler kızışıyor. Birçok firma akıllı saat konseptinde Android’in mobil platformuna destek vermeye başlıyor. Apple her zaman olduğu gibi kendi platformunu kullanırken Samsung da Tizen’le bu platforma girmeye çalışıyor. Önümüzdeki günlerde pazarın daha da büyümesiyle bu rekabet kızışacak. Bakalım bizi neler bekliyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK