Android Nougat Güncellemesi Alacak Xiaomi Telefonlar Belli Oldu

Android Nougat Güncellemesi Alacak Xiaomi Telefonlar Belli Oldu

0
PAYLAŞ

En son çıkan Android Nougat güncellemesi ile ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Android işletim sistemi olan tüm telefonlar Nougat güncellemesi almıyor. Hal böyle olunca bazı markaların telefonlarına gönderilecek olan güncellemenin de haberini yapmak durumunda kalabiliyoruz. Son olarak Xiaomi marka telefonların Nougat işletim sistemi alacak modelleri hakkında gelen bilgili sizlerle paylaşacağız.

Resmi olarak bir açıklama bugün geldi. Android Nougat güncellemesi alacak modellerin listesini sizler için derledik.

Weibo üzerinden Xiaomi yetkilileri Android Nougat işletim sistemi alacak modellerin Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Mi 5s Plus, Xiaomi 4c, Xiaomi 4s, Xiaomi Mi Note ve Xiaomi Mi Max modelleri için net bir şekilde Android Nougat güncellemesi alacağı bilgisi verildi.

Şirket yetkililerinden yapılan açıklamaya göre Nougat güncellemesinin beta sürümünün başlatıldığını söyleyerek, tam olarak gerçek sürüme ne zaman geçileceği hakkında bilgi vermedi. Güncellemenin tamamen yapılacağı zaman ise MIUI 9 güncellemesi olarak modellere gönderileceği daha önceki haberlerimizde detaylandırmıştık. Bu sebeple sızıntı haberlerin de önemini bir kez daha görmüş olduk.

Xiaomi Mi 5 modelinde Android Nougat beta sürümünün güncellemesinin gönderdiğini söyleyebiliriz. Xiaomi markasının diğer modellere de Nougat güncellemesi gönderilmesini resmi ağızlardan açıklamış olsa da beta sürümünden sonra ne zaman tam kapsamlı güncelleme olacağının tarihini vermediler.

Xiaomi Redmi modeli için herhangi bir Android sürümü güncellemesinin gönderilmemesi akıllarda bu modelin de mi Nougat güncellemesine tabii tutulacağını getirdi.

Android Nougat işletim sisteminin Xiaomi model telefonlarda 2017 yılının ilk aylarında güncelleme alacağı tahmin ediliyor. Bu durumda kullanıcılar için iyi bir haber olsa da bir süre daha haberleri takip ederek tam tarihi öğrenme şansına sahip olacaklar.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK