Android N Geliştirici Önizleme Sürümü Güncellendi

Android N Geliştirici Önizleme Sürümü Güncellendi

0
PAYLAŞ

Mayıs ayında düzenlenen Google I/O etkinliğinde Android’in en yeni sürümü Android N resmi olarak ilk defa duyurulmuştu. Pazarın büyük bir kısmına hakim olan işletim sisteminin önizleme sürümü tanıtıldıktan sonra geçen 1 aylık sürede dördüncü büyük güncellemesini aldı.

android n sürümü

Google’ın mobil donanım programlarından birisini tercih kullanıcılar geliştirici olarak başvuru yaptıktan sonra önizleme sürümü güncellemesini OTA üzerinden indirebiliyorlar. Android N’i aylar önce deneyimleyen kullanıcılar, Google’a verdikleri geri dönüşler ile beraber son sürümde yaşanabilecek olası sistem hatalarının kapatılmasında yardımcı oluyorlar.

Android N’in yayınlanan dördüncü önizleme sürümü ile beraber API ile SDK geliştirmelerinin son aşamasına gelindi. Böylece geliştiriciler en yeni uygulama geliştirme aracı olan API 24’ten yararlanabilecekler. Ayrıca Flash Player desteği kesilen Android’in uygulama içi HTML5 desteği de API 24 sayesinde stabil bir şekilde sunulacak. Bunun dışında standart performans ve pil optimizasyonları da yeni güncelleme ile beraber gelen yenilikler arasında bulunuyor.

Geliştirici grubunda yer alan ve Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, General Mobile 4G ve Sony Xperia Z3 modellerine sahip kullanıcılar güncellemeyi bugünden itibaren OTA üzerinden indirip kurabilirler.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK