Android M Preview 3 Ertelendi

Android M Preview 3 Ertelendi

0
PAYLAŞ

Google’ın geçtiğimiz dönemlerde resmi duyurusunu yaptığı Android M sürümü ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Şu ana kadar Android M sürümü için 2 adet Preview sürümü yayınlandı. Android M Preview 3 için beklemede olan kullanıcılar için ise kötü bir haberimiz var.

Android M Preview 3

Android M Preview 3 Ertelendi

Temmuz ayının başında Android M Preview 2 sürümünü OTA üzerinden dağıtan Google’ın Ağustos ayının ilk günlerinde Android M Preview 3 sürümünü kullanıma sunması bekleniyordu fakat geliştirici ekibin Google+ hesabı üzerinden yaptıkları bildiriye göre, ekip bu sürümün final öncesi sürüm olması için çalıştıklarından dolayı ertelemek durumunda kalmış. Final sürüm öncesi olarak değerlendirilen Preview 3 sürümünün henüz tam anlamıyla hazır olmayışı da bu ertelemenin başlıca sebepleri arasında yer almakta.

Android M Developer Preview 2 Yenilikleri

Android M Developer Preview 2 sürümü uygulama çekmecesi alanında sunduğu geliştirme ile karşımıza çıkıyor. Uygulama listesinde sol kısımda yer alan harfler kaldırıldı ve üst kısımda “search apps” yazan yazı sola kaydırıldı ve önceden sağ kısımda yer alan büyüteç ikonu kaldırıldı.  Bu yeni sürüm ile birlikte gelen yeni bir özellik ise Yedekleme ve Sıfırlama alanında karşımıza çıkıyor. Network Settings Reset adıyla hazırlanan yeni özellik, Bluetooth, WiFi, ve mobil ağlar olmak üzere bütün ağ ayarlarınızı tek seferde silmenizi sağlayacak.

Android M Developer Preview 2 sürümünün getirdiği en ciddi yenilik ise ana ekran rotasyonu oldu. iPhone 6 Plus modelinde gördüğümüz ana ekranın dönebilmesi özelliği bu sürüm ile 3. parti ana ekran yazılımlarının desteklediği bu özellik Android arayüzüne de dahil ediliyor. Ana ekran ayarlarından aktif hale getirilebilen bu özellik büyük ekranlı telefonlarda iyi bir deneyim sunabilir. Buna ek olarak, bildirim çubuğunda da bu yenilikle uyumlu geliştirmelerin yer alacağı ortaya çıktı.

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK