Android M Marshmallow Olarak Adlandırıldı

Android M Marshmallow Olarak Adlandırıldı

0
PAYLAŞ

Google’ın Google I/O 2015 etkinliği sırasında duyurusunu yaptığı Android M isimli sürümün adı ve kod numarası nihayet resmi olarak açıklandı. Android M Marshmallow adını ve 6.0 sürüm numarasını aldı.

Android M Marshmallow

Android M Marshmallaw ismini aldı

Google I/O 2015 etkinliği kapsamında duyurusu yapılan ve sahip olduğu pratik özelliklerle dikkat çekici yenilikleri Android ekosistemine getirecek olan Android M sürümünün adı ve sürüm numarası belli oldu. Resmi kanallar yoluyla yapılan açıklamaya göre Android M sürümü Marshmallow adını alacak ve Android 6.0 sürüm numarası ile dağıtılacak.

Arayüz ve doğrudan kullanıcıların deneyimini hedefleyen yenilikler yerine pratik çözümler, bellek, pil yönetimi ve güvenlik hususlarına yenilik ve iyileştirmeler getirecek olan işletim sistemi, ilk olarak Nexus cihazlarında ve Android One kapsamındaki cihazlarda kullanıma sunulacak. Ülkemizde ise bu kapsamda Android 6.0 Marhsmallow sürümünü kullanacak ilk telefon General Mobile 4G olacak.

Android Pay ve özellikle USB Type-C desteği gibi konularda destek sunacak olan Android 6.0 sürümünün geliştiriciler için gerekli olan SDK’ları da yayınlandı. Google’ın en yeni işletim sistemi için henüz bir çıkış tarihi verilmedi fakat yeni Nexus cihazlarla birlikte resmi olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK