Android M Developer Preview 2 Yenilikleri

Android M Developer Preview 2 Yenilikleri

0
PAYLAŞ

Google’ın I/O 2015 konferansında resmi duyurusunu ve tanıtımını yaptığı Android M sürümü ile ilgili yeni özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor. Android M Developer Preview 2 olarak adlandırılan yeni geliştirici sürümü önemli özelliklerin geleceğini açık bir şekilde gösteriyor.

Android M Developer Preview 2

Android M Developer Preview 2 ile Gelen Yenilikler

Android M Developer Preview 2 sürümü uygulama çekmecesi alanında sunduğu geliştirme ile karşımıza çıkıyor. Uygulama listesinde sol kısımda yer alan harfler kaldırıldı ve üst kısımda “search apps” yazan yazı sola kaydırıldı ve önceden sağ kısımda yer alan büyüteç ikonu kaldırıldı.

android M developer preview 2

 

Bu yeni sürüm ile birlikte gelen yeni bir özellik ise Yedekleme ve Sıfırlama alanında karşımıza çıkıyor. Network Settings Reset adıyla hazırlanan yeni özellik, Bluetooth, WiFi, ve mobil ağlar olmak üzere bütün ağ ayarlarınızı tek seferde silmenizi sağlayacak.

android m 4

 

Android M Developer Preview 2 sürümünün getirdiği en ciddi yenilik ise ana ekran rotasyonu oldu. iPhone 6 Plus modelinde gördüğümüz ana ekranın dönebilmesi özelliği bu sürüm ile 3. parti ana ekran yazılımlarının desteklediği bu özellik Android arayüzüne de dahil ediliyor. Ana ekran ayarlarından aktif hale getirilebilen bu özellik büyük ekranlı telefonlarda iyi bir deneyim sunabilir. Buna ek olarak, bildirim çubuğunda da bu yenilikle uyumlu geliştirmelerin yer alacağı ortaya çıktı.

 

 

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK