Android İşletim Sistemli Nokia, İşte Çıkacağı Tarih

Android İşletim Sistemli Nokia, İşte Çıkacağı Tarih

0
PAYLAŞ

2000’li yıllarda ülkemizde adeta en çok satan telefonların başında gelen Nokia 2016 yılında duyurduğu bir haberle artık geri döneceğini duyurdu. En son akıllı telefonlarda istediği başarıyı bir türlü yakalayamamıştı. Bunun sebebi de Microsoft ile yaptığı bir anlaşma sonucu Microsoft işletim sistemli telefonların başta Türkiye’de olmak üzere tüm dünyada istediğini yakalamaması sonucu istediği gibi yürütememişti.

Akıllı telefon konusunda geri kalan Nokia yetkilileri yaptıkları bir açıklamada Andoid işletim sistemi olan telefon üreterek piyasadaki yerlerini alacaklarını söyledi. Bazı anlaşmaları yerine getirdikten sonra üretime başlayacak olan Nokia Android işletim sistemi telefonlar ile istediğini başarmak için kendilerine göre piyasada her kesime hitap eden telefonlar sunacaklarını açıkladı. Telefonların her segmentte olacağı ve geniş yelpazede fiyat aralıklarının olması söz konusu olacak. Bu sayede zengin olanda, bütçesi az olanda Nokia kullanabilecek.

Nokia HMD Global şirketi tarafından geliştirilip piyasaya sunulacağı hakkında dedikodular da kulağımıza gelmekte olup, daha öncesinde Nokia bünyesinde çalışan HMD Global şirketi aynı zamanda Nokia’nın Microsoft tarafından satın alındığı zamanlarda da görev almış bir firma olarak biliniyor.

android-nokia

Finlandiya devi olarak bilinen Nokia, HMD Global şirketi yöneticilerinden olan Arto Nummela Nokia hakkında geleceğe dair birçok konuda da söylemde bulundu.  Nummela yaptığı önemli açıklamalarda, Nokia adına geliştirmelerimiz sürekli olarak devam etti. Ancak piyasada yerimizi alamayınca faaliyete geçirdiğimiz bir durum söz konusu değil. Microsoft çatısı altında çıkardığımız telefonlarda da görüldüğü gibi tasarımı durdurmadığımız ortadadır dedi. 2017 yılının ilk 6 ay içerisinde yeni Android Nokia model telefonlar piyasadaki yerini alacaktır dedi.

Konuyla ilgili olarak baya geriden gelen Nokia bu pazarda yerini bu sefer sabitleyebilecek mi orası merak konusu ancak çok çalışmalarının gerektiği bir gerçek!

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK