Android Geliştiricileri Ankara’da Buluştu

Android Geliştiricileri Ankara’da Buluştu

0
PAYLAŞ

Huawei, 21-22 Mayıs tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen Android Geliştirici Günleri’ne sponsor oldu. Android platformunda uygulama geliştirmeye yeni başlayanlardan, geliştirici ve meraklılardan oluşan bir kitleyi buluşturan Android Geliştirici Günleri, Türkiye’de Android platformuna daha fazla dikkat çekmeyi ve küresel Android uygulamaları pazarında oyuncu olmak isteyen geliştirici ve girişimciler için bir platform olmayı amaçlıyor. 

Ankara’da, ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen ve Android geliştiricilerinin yoğun ilgisiyle karşılaşan etkinliğe Huawei Cihaz Yönetimi, platin sponsor olarak destek verdi.

Huawei Türkiye Orta Asya ve Kafkasya bölgesi Cihaz Yönetimi Birimi Pazarlama Direktörü Bilgin Demir etkinlikte “Akıllı Telefon Dünyası ve Geleceği” başlıklı bir de konuşma yaptı. Demir konuşmasında Huawei’nin ‘uçtan uca bilgi ve iletişim teknolojileri’ stratejisi hakkında bilgi verdi ve bu strateji içinde Android platformunun nasıl konumlandığını anlattı. Android platformunun büyük bir hızla gelişmekte olduğunu belirten ve bu alanda yazılımın donanımdan daha büyük önem taşıdığını vurgulayan Demir, Android platformunun geliştiriciler ve girişimciler için büyük fırsatlar barındırdığına dikkat çekti.

Etkinlik kapsamında kurulan ve en yeni Huawei akıllı telefon ürünlerinin sergilendiği Huawei standı katılımcıların büyük ilgisini çekti.

Android platformunda dünyanın en büyük beş akıllı telefon üreticisi arasında yer alan Huawei, Android işletim sistemli ürünlerini dünyada olduğu gibi ülkemizde de ‘Herkese Akıllı Telefon’ sloganıyla tüketicilere sunuyor. Her ihtiyaca ve her tüketici segmentine hitap eden geniş bir ürün portföyüne sahip olan Huawei Mayıs ayı başında Android işletim sistemine sahip Ascend Y200 ve Vision modellerini piyasaya sundu. Takip eden aylarda da Ascend G300, G301 ve Ascend P1 modellerini getirecek.

İşte Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK