Android ve Chrome OS Birleşiyor Mu?

Android ve Chrome OS Birleşiyor Mu?

0
PAYLAŞ

Son zamanlarda dönen Android ve Chrome Os’ un birleşeceği hakkında ki haberlere Google’ den cevap gecikmedi.

Android ve Chrome’ nin birleşmesini bekleyen ve her iki sisteminde birleşmesi ile ortaya çıkan mobil ve bilgisayarın bir araya gelerek müthiş işlere imza atmasını bekleyenler hayal kırıklığı yaşayacaktır. Çünkü Google’ nin sorumlu başkanının yaptığı açıklamaya göre Android ve Chrome asla birleşmeyeceğini belirtti.

Son zamanlar da ortaya çıkan iddiaların aslının olmadığını belirterek bu asılsız iddialara inanmamanız gerektiğini belirten Lockheimer, yaptığı açıklamada ise şunları dile getirdi. ‘’ Biz bu iki işletim sisteminin birleşmesinde herhangi bir artı görmüyoruz. Çünkü bunlar tek başına oldukça başarılı işler yapmaktadır.’’ diyerek bu iki sistemin asla birleşmeyeceğini dile getirmiş oldu.

Fakat sonsuza kadar bu iki sistemin ayrı kalacağı da dile getirilmemiştir. Bazı özelliklerinin birleşerek sizlere sunulması ise belirtilen haberler arasında yer almaktadır. Şuanda zaten bazı Cromebook’larda android çalışmaktadır. Lockheimer’ ın yaptığı açıklamaya ek olarak belirttiği konu ise Google’ nin amacı bu iki sistemin birbirlerinden yarar sağlaması da mümkün. Bunun için bazı özellikleri paylaşım yapabilirler ve bende bu sistemi desteklemekteyim diye belirtmiştir.

Apple’ ın İos ve OSX ile birleşmemesi gibi Google’ nin uygulayacağı bu düşünce aslın da oldukça mantıklı gibi görünmektedir. İleriki günlerde belki Google sıfırdan bir işletim sistemi getirebilir ve bu sistem her iki cihazda yani hem bilgisayarda hem de telefonlar da kullanıla bilinir. Fakat şuan düşünülen herhangi bir durum olmadığı gibi böyle bir konuşma söz konusu olduğunda mutlaka açıklamalar gelir. Şuanda her şey eskisi gibi kullanılmaya devam edecek olup kısacası Google bu şekilde ilerlemesinden oldukça memnun görünmektedir.

Yorumunuzu buraya yazın

Loading Facebook Comments ...

BİR CEVAP BIRAK